Nadchodzi czas na lody
Marka Mini Melts udowodniła, że choć Polacy są gastronomicznymi tradycjonalistami, to i nowości mają szansę się przyjąć. Mini Melts oferuje lody mrożone metodą kriogeniczną, czyli ciekłym azotem. Wytwarzane są w temperaturze -197°C i mają kształt drobnych kuleczek. Ubiegły rok był dla Mini Melts wyjątkowo dobry.
– Rozbudowaliśmy sieć i zwiększyliśmy sprzedaż, nawet przekraczając założenia, które mieliśmy na początku ubiegłego roku. Wysokie obroty osiągały zwłaszcza lokalizacje sezonowe, w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Polacy ubiegłoroczne wakacje spędzali bowiem w większości w kraju – podkreśla Marcin Sroka, koordynator ds. rozwoju sieci Mini Melts.
Sezon się zbliża
W 2021 roku marka Mini Melts miała ok. 500 punktów sezonowych, do tego dochodzi ponad 300 punktów, które działają przez cały rok (w tym automaty vendingowe).
– Zakładamy, że w tym roku naszych stoisk będzie jeszcze więcej. Jednak jeśli chodzi o liczby, to bardziej liczy się dla nas ilość sprzedawanego produktu. Duża sprzedaż to duże dochody. A jeśli punkty będą zarabiać, to partnerzy co rok będą do nas wracali, zadowoleni z zyskowności biznesu – dodaje Marcin Sroka. – Choć oczywiście zdajemy sobie sprawę, że większa sieć oznacza wyższą rozpoznawalność, co też przekłada się na popularność marki i sprzedaż. Nad wzrostem rozpoznawalności pracujemy również w sieci, m.in. w social mediach czy prowadząc sprzedaż online.
Całoroczne lokalizacje to np. galerie handlowe czy wewnętrzne place zabaw. Jeśli chodzi o punkty sezonowe, to niektóre z nich zaczynają sezon już w kwietniu, inne w maju, a np. nadmorskie dopiero w czerwcu. Sezon nad morzem jest najkrótszy (bo obejmuje właściwie tylko wakacje), ale za to najbardziej intensywny, ze względu na dużą liczbę klientów.
– Najdłużej działające nasze lokalizacje sezonowe pracują natomiast od kwietnia do końca października – mówi Marcin Sroka.
Partner lub franczyzobiorca
Mini Melts oferuje partnerski lub franczyzowy model współpracy. W pierwszym przypadku partner inwestuje tylko w towar, stoisko otrzymuje od centrali bezpłatnie.
– Jakieś 80 proc. naszych umów to właśnie umowy partnerskie – nie ukrywa Marcin Sroka. – To bardzo bezpieczna forma współpracy, ze względu na brak kosztów na wejściu.
W przypadku franczyzy stoisko należy kupić lub wydzierżawić. Koszt dzierżawy zależy od rodzaju wybranego stoiska, a jest ich kilka. Mniejsze, typu compact, to wydatek 4 tys. zł netto w skali roku. Przy większym roczny czynsz wynosi 6 tys. zł netto. Franczyzobiorca kupuje towar po niższych cenach niż partner.
– Jesteśmy bardzo elastyczni, jeśli chodzi o zasady współpracy i umożliwiamy np. przejście z formatu partnerskiego na franczyzę, jeśli to dla kogoś bardziej opłacalne i wygodne – podkreśla Marcin Sroka.
Niektórzy partnerzy i franczyzobiorcy mają po kilka, a nawet kilkanaście stoisk i współpracują z Mini Melts od kilku lat z rzędu.
– Raczej traktują nasz koncept jako dodatkowe źródło dochodów, prowadząc także inne biznesy – przyznaje Marcin Sroka. – Nawet ci, którzy nie muszą. Bo przy odpowiedniej liczbie dobrze zlokalizowanych stoisk można w sezonie zarobić na cały rok.
Co istotne, Mini Melts umożliwia dołączenie do sieci w każdym momencie, także w trakcie trwania sezonu.
– Oczywiście, lepiej zgłosić się wcześniej i zacząć zarabiać od początku sezonu – nie ukrywa Marcin Sroka. – Najwięcej umów podpisujemy do maja. Ale jesteśmy zawsze przygotowani i mamy stoiska w zapasie, ponieważ w każdej chwili może się pojawić jakaś ciekawa i atrakcyjna lokalizacja.
WIZYTÓWKA MINI MELTS
Sieć punków z lodami mrożonymi ciekłym azotem.
- ok. 800 punków
- dzierżawa stoiska 4-6 tys. zł

ZOBACZ W KATALOGU




























































































PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Koncept Mniami Ice Cream uruchomi w tym sezonie więcej nowych lodziarni, niż wcześniej było w planach.
Berlin Döner Kebap rozwija nowy format lokali, z niższą kwotą inwestycji.
W trakcie wieloletniej stagnacji w obszarze stricte ofert franczyzowych na polskim rynku franczyzowym w segmencie gastronomicznym, postanowiliśmy dokładnie zrewidować naszą ofertę.
Rex Concepts, masterfranczyzobiorca marki Burger King, w tym roku planuje otworzyć w Polsce cztery lokale z tym szyldem. Czy indywidualni franczyzobiorcy będą mogli skorzystać z licencji na biznes Burger Kinga?
– Jestem mile zaskoczona tym, że ta franczyza jest bardzo dobrze zorganizowana. Każdy zna tutaj swoją funkcję. Mamy opiekunów, do których możemy się zwrócić w każdej chwili – mówi Ewelina Ciapała, franczyzobiorczyni Lviv Croissants.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Sieć Xtreme Fitness Gyms rozwija nowy model ekspansji. Oprócz lokali komercyjnych interesują ją również grunty pod budowę własnych obiektów. Spółka pozyskała też nowego inwestora.
Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines
Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...
Ile kosztuje McDonald's?
Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali