Klasztorne smaki poza granicami

Uratowane od zapomnienia i wyselekcjonowane receptury kulinarne zebrane przez Benedyktynów z Tyńca, trafiają do firmowych placówek.
Piątek
29.10.2010
Sieć Benedicite planuje rozwój we Francji i Wielkiej Brytanii.
 

Z regułą św. Benedykta związana jest ciężka praca w przyklasztornym gospodarstwie. Stanowi ona jeden ze sposobów "służby Bożej", okazję przybliżenia się do Boga i braci. Motto zakonu głosi: Ora et labora, czyli módl się i pracuj. Dzięki swojej działalności opactwo pozyskuje środki na utrzymanie klasztoru.

Projekt stworzenia marki Produkty Benedyktyńskie powstał z zamiarem ukazania współczesnemu klientowi wiekowego dorobku mnichów na polu kulinarnym. W ofercie znajdziemy produkty takie jak konfitury, nektary, pieczywo, nabiał, wędliny oraz mocniejsze trunki. Wszystkie artykuły sporządzane są na podstawie klasztornych receptur.

- Zależy nam, aby Produkty Benedyktyńskie były dostępne w całej Polsce, dlatego też poszukujemy franczyzobiorców we wszystkich dużych miastach, zwłaszcza w tych, w których nie ma jeszcze naszego sklepu - mówi Piotr Fugiel, wicedyrektor Benedicite J.G. - Z drugiej strony nie chcemy, aby nasze produkty stały się masowe, dlatego też liczba sklepów w poszczególnych miastach jest ograniczona. Chcemy, żeby w kraju działało docelowo 100 sklepów.

Sieć Benedicite liczy obecnie 42 sklepy, większość z nich, bo aż 40 placówek, prowadzą franczyzobiorcy. Jeden ze sklepów własnych sieci działa w Berlinie, niebawem mają się też pojawić kolejne zagraniczne placówki.

- Myślimy o otwarciu naszych placówek w Wielkiej Brytanii oraz Francji - dodaje Piotr Fugiel. - Konieczne do tego jest zoptymalizowanie działań logistycznych, nad którymi obecnie pracujemy. Sądzimy, że z racji m. in. dużego zainteresowania tamtejszych konsumentów żywnością tradycyjną, znajdziemy sporo klientów chętnych do zakupienia naszych produktów.

By przystąpić do sieci trzeba dysponować lokalem o powierzchni 30-50 m2 w dobrej lokalizacji. Kwota inwestycji to ok. 120 tys. zł, która powinna się zwrócić w przeciągu 2 lat. W ramach pakietu franczyzowego Benedyktyni oferują podręcznik operacyjny, szkolenia, wsparcie marketingowe oraz logistyczne.

(boa)


Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Biznes, który bije rekordy

Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.

1 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2024
Biesiadowo

Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50

1 wypowiedzi
ostatnia 29.01.2024
Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022