A.Blikle pracuje nad franczyzą

A.Blikle to ikona polskiej branży cukierniczej, a także jedna z firm, które jako pierwsze na rodzimym rynku postanowiły rozwijać się poprzez franczyzę. Obecnie w ramach sieci działa 26 punktów, z czego 9 zarządzanych jest przez biorców licencji. W ostatnich latach jednak zarządzającym spółką głowę zaprzątał nie tyle powiększanie zasięgu sieci, co roszady na szczeblach kierowniczych.
Na początku 2011 roku wieloletni prezes firmy, Andrzej Blikle, zdecydował, że nadszedł czas, by sukcesja doszła do skutku i przekazał stery przedsiębiorstwa w ręce swojego syna – Łukasza. Ten zaś swoje rządy rozpoczął od poważnego odchudzania listy płac i wielu zwolnień osób na stanowiskach kierowniczych. Nowy szef wystartował z przytupem, ale mimo szumnych planów i zapowiedzi rozwoju już po niecałych dwóch latach sam zrezygnował ze stanowiska, pozostawiając sieć w niezbyt zmienionym kształcie. Dziś Łukasz Blikle przewodniczy radzie nadzorczej, a spółką kieruje Mark Forkun. To właśnie pod jego nadzorem powstaje obecnie nowa koncepcja rozwoju sieci franczyzowej.
- Współpraca z prezesem zarządu układa się nam jak najlepiej. Jeszcze w tym roku zamierzamy ją oficjalnie zaprezentować. Liczę, że do końca 2013 uda się otworzyć jedną cukiernię na licencji – zapowiada Łukasz Blikle.
Na razie zamiast otwarć miało miejsce jedno zamknięcie, choć nie z winy A.Blikle. Zamknięty punkt był połączony z delikatesami Bomi w warszawskim CH Klif. Gdy balansujący na krawędzi bankructwa partner musiał zamknąć placówkę, zniknęła również cukiernia.
- Obecną sytuację w branży opisałbym określeniem „stagnacji”. Nasz segment gastronomiczny nie został zbyt mocno dotknięty przez kryzys, ale też trudno mówić o wzrostach – podsumowuje koniunkturę na rynku Andrzej Blikle.
(gum)
ZOBACZ W KATALOGU





















































































PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Cukrem i Solą otworzyło kolejny punkt franczyzowy, w planach ma też nową lokalizację własną.
KawoWiniarnia to nowy koncept restauracyjny, który wyróżnia się bogatą kartą kaw i wina. Chce rozwijać się poprzez franczyzę.
Kuchnia azjatycka jest w Polsce coraz bardziej popularna. Zauważyli to też franczyzodawcy, którzy proponują licencją na sushi bar czy restaurację z bogatszym menu.
Segment fast food ma mocną reprezentację we franczyzie. I wciąż przybywa nowych konceptów.
Poszukujemy partnerów do otwarcia pierwszego flagowego sklepu w topowej lokalizacji, który zostanie poszerzony o franczyzę obejmującą wiele jednostek.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Salon kosmetyczny, siłownia, sklep spożywczy, a może firma edukacyjna, biuro nieruchomości albo butik z modą? Przedstawiamy konkretne przykłady franczyz, które zarabiają. Pokazujemy też mniej typowe pomysły na biznes, jak hodowla ślimaków czy pracownia peruk. Bilet na Targi Franczyza gratis!
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
– Franczyza to coś więcej niż dostęp do produktów i technologii. To gotowy system, który naprawdę wspiera, a przy okazji pozwala realizować się razem, jako rodzina – mówią Barbara i Mikołaj Pawłowscy, właściciele czterech sklepów Stokrotka w województwie lubelskim.
Północ Nieruchomości oferuje elastyczny model współpracy z inwestycją od 4 tys. zł. Partnerzy korzystają z gotowego systemu, szkoleń i zaplecza operacyjnego. W sieci działa już ponad 70 biur.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines
Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...
Ile kosztuje McDonald's?
Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali