Inwestycja w lodziarnię Gotti wynosi 10-25 tys. zł. Na zdjęciu punkt w Bielsko-Białej.
Niedziela
03.08.2014
Katarzyna Gałka otworzyła wiosną lodziarnię we współpracy z Lodami Gotti. Nie przeszkadza jej to w prowadzeniu dwóch butików.
 

Katarzyna Gałka w tym roku zdecydowała się na otwarcie lodziarni we współpracy z Lodami Gotti. Doświadczenie w biznesie mieszkanka Bielsko-Białej zdobyła prowadząc dwa niewielkie butiki.
- W poprzednim roku spacerowałam z mężem po Starym Rynku, naszą uwagę przyciągnął lokal w jego okolicy. Miał kilka metrów kwadratowych, dlatego sklep odzieżowy w tym miejscu nie wchodził w grę. Mąż zasugerował lodziarnię – wspomina franczyzobiorczyni Lodów Gotti.

Później Katarzyna Gałka skontaktowała się z Lodami Gotti, które w swojej ofercie mają lody włoskie oraz świderki. Franczyzodawca pomógł w przygotowaniach lokalu do otwarcia oraz umożliwił zakup maszyny do robienia lodów w leasingu. Zmniejszyło to początkową inwestycję w biznes. Potrzebne było także szkolenie z obsługi urządzenia oraz działania marketingowe, w tym reklama na lokalnych portalach internetowych.

- Lodziarnia ruszyła w kwietniu, kiedy tylko zrobiło się cieplej. Lokal otwieramy w godzinach 9-21, w weekendy nawet dłużej. W trakcie roku szkolnego mieliśmy wielu klientów w godzinach przedpołudniowych, ale kiedy ruszyły wakacje najwięcej lodów zaczęliśmy serwować wieczorami. Poza tym latem w mieście przebywają turyści, także z zagranicy. W końcu Bielsko-Biała leży na drodze w góry. Mieszkam w okolicy Starego Rynku od dwóch lat, dlatego widzę, że ta część miasta ciągle się rozwija, co przejawia się w rosnącej liczbie klientów – wyjaśnia Katarzyna Gałka.

Ważną częścią prowadzenia tego biznesu jest monitorowanie prognozy pogody. Zapowiedź słonecznego dnia oznacza pracowity dzień, do którego trzeba się przygotować.
- Lubię kontakt z dziećmi i rodzinami. Cieszą nas każde komplementy na temat naszych lodów, bo marketing szeptany to najlepsza reklama. Im dłuższa kolejka, tym lepiej, ale po 12. godzinie pracy odczuwamy duże zmęczenie. Jesienią rozważamy prowadzenie sprzedaży naleśników lub gofrów. Chodzi o przetrwania trudnego dla lodziarni okresu – dodaje właścicielka.

W biznesie Katarzynie Gałce pomaga rodzina – mąż oraz mama, która pomaga w prowadzeniu jednego ze sklepów odzieżowych.
(dw)


Daniel Wilk
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Biznes, który bije rekordy

Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.

1 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2024
Biesiadowo

Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50

1 wypowiedzi
ostatnia 29.01.2024
Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022