Organic Coffee & more

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Kawiarnie Organic Coffee & more jako jedyne miejsca w Polsce oferują tylko i wyłącznie napoje oraz żywność ekologiczną certyfikowaną, czyli bez szkodliwych pestycydów i innych związków chemicznych. Nowością jest również fakt, że menu jest w standardowych cenach, charakterystycznych dla sieciowych kawiarni, mimo że żywność ekologiczna jest 2-3-krotnie droższa od konwencjonalnej.

Z oficjalnych badań i analizy zwyczajów Polaków oraz sytuacji społeczno-ekonomicznej kraju wynika, że picie kawy i spożywanie posiłków poza domem jest i będzie stawało się coraz bardziej popularne. Dlatego jest jeszcze dużo miejsca na rynku polskim dla takich punktów gastronomicznych, jakimi są kawiarnie, a tym bardziej dla tak oryginalnego konceptu, jakim jest sieć kawiarni ekologicznych.

Koncept został przyjęty bardzo pozytywnie; 3 tygodnie po otwarciu pierwszej kawiarni, zdobyła ona pierwsze miejsce w rankingu na najlepszą kawę w Warszawie, za sprawą głosowania internautów. W maju 2015 roku koncept kawiarni z żywnością ekologiczną został nagrodzony kolejnymi wyróżnieniami na największej konferencji kawiarni i cukierni w Polsce: pierwsze miejsca w kategorii Debiut Konceptu oraz Nowatorska Strategia Marketingowa. Koncept idealnie wpisuje się w coraz bardziej popularny trend zdrowszego odżywiania się i zwiększającą się świadomość Polaków dot. ekologii. Oryginalny, niepowtarzalny wystrój wnętrza oraz stosunkowo niski koszt uruchomienia dopełniają całości.

W planach firmy zarządzającej jest dalszy rozwój – w Warszawie i poza stolicą, zarówno otwieranie własnych lokali, jak i rozwój sieci franczyzowej.

Istnieje również możliwość oddania w zarząd istniejącej już kawiarni.

JEDNOSTKI WŁASNE

 • Warszawa, ul. Piękna 19
 • Warszawa, ul. Podwale 19

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

5 franczyzowych + 2 w przygotowaniu

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 • wsparcie w wyborze lokalizacji oraz oceny atrakcyjności konkretnego lokalu pod kątem koncepcji Organic Coffee & more.
 • pomoc w stworzeniu modelu biznesowego i symulacji przychodów.
 • kompleksowy projekt technologiczny przygotowany pod wybrany lokal, umożliwiający przygotowanie lokalu zgodnie z wymaganiami Sanepidu.
 • wsparcie i kompleksowa pomoc przy urządzeniu lokalu – projekt wystroju, mebli, pomoc przy wyborze oraz współpracy z wykonawcami/dostawcami.
 • kompleksowe wsparcie przy wyborze wyposażenia zaplecza i baru, zarówno AGD jak i wszystkich materiałów jednorazowych każdego typu – kompletna lista od A do Z, dostosowana do specyfikacji wybranego lokalu
 • zapewnienie dostępu do sprawdzonych dostawców wszystkich niezbędnych produktów i składników.
 • zapewnienie receptur oraz pomoc przy wyborze / znalezieniu 100% produktów ekologicznych na polskim rynku
 • prawo korzystania z nazwy, logo i wizerunku w lokalu i na materiałach
 • centralny PR i informacja wewnątrz sieci o wszystkich lokalach
 • marketing centralny
 • szkolenie oraz pomoc przy otwarciu lokalu (w tym obecność przedstawiciela franczyzodawcy na miejscu przed i po otwarciu!)
 • możliwość szkolenia w istniejących lokalach sieci
 • informacja w mediach branżowych o nowym lokalu.

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

 • Kompleksowa adaptacja oraz wyposażenie lokalu, od 50 tys. zł do 150 tys. zł, w zależności od wielkości oraz specyfiki lokalu.
 • Opłata wstępna 16 tys. zł, w tym m.in. projekt technologiczny przygotowany pod konkretny lokal.
 • Opłata licencyjna 5 proc. od obrotów netto.
 • Opłata marketingowa (marketing centralny) 2 proc. od obrotów netto.

PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

Atrakcyjny lokal pod gastronomię w dużym mieście, wielkości nawet 10m2 (opcja nastawiona na ofertę na wynos, np. biurowce, dworce czy pasaże handlowe) do 80m2 (rynek, deptaki, inne miejsce z dużym natężeniem ruchu Klientów gastronomicznych). Idealny lokal to ok 30-50 m2, mile widziane stare lub zabytkowe budynki.

Zabezpieczenie finansowe umożliwiające pokrycia nie tylko kosztów urządzenia lokalu ale także kosztów wynajęcia lokalu (kaucja + czynsz) oraz kosztów operacyjnych do 6 miesięcy.


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

Organic Project Sp. J.

ul. Puszczyka 8/15, 02-785 Warszawa

501 130 777

info@organicproject.pl

organiccoffee.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

James Hancock

Ewelina Błaszczyk

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Organic Coffee & more.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.