Cofix

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

COFIX jest międzynarodową siecią kawiarni działającą od 2013 roku i posiadającą łącznie ponad 300 lokali w pięciu krajach (Izrael, Rosja, Białoruś, Polska i Kazachstan) oraz prowadzącą przygotowania do uruchomienia kolejnych rynków. Około 90% wszystkich kawiarni jest prowadzona przez partnerów. W Polsce COFIX zaprosił pierwszych gości do swojego lokalu w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 16 w czerwcu 2020 roku.

Wszystkie produkty (kawa, zimne napoje, kanapki, przekąski, dania obiadowe, desery, lody) są oferowane klientom w atrakcyjnych cenach w ramach czterech podstawowych kategorii cenowych: 6, 9, 12 i 15 zł. Bezpretensjonalny wystrój, miła atmosfera, atrakcyjność i przewidywalność cenowa, nowoczesny i niekonwencjonalny marketing oraz oferowana gama produktów trafiających w gusta i oczekiwania klientów są naszymi atutami w rywalizacji z konkurencją o preferencje konsumentów.

Kawa przygotowywana jest z dobranej przez COFIX mieszanki ziaren mielonych na miejscu w kawiarni, dostarczanych przez palarnię kawy współpracującą z nami w Polsce.

COFIX łączy gastronomię z nowoczesnymi technologiami, takimi jak aplikacja na telefon dla klientów z programem lojalnościowym, możliwością złożenia zamówienia (odbiór w wybranej kawiarni lub z dostawą do domu), a także … zostania Tajemniczym Agentem Cofix.

Obecnie oferujemy możliwość uruchomienia własnej kawiarni COFIX na zasadzie umowy franczyzowej. Preferowane są osoby posiadające własny lokal, usytuowany w miejscu atrakcyjnym dla klientów, o powierzchni od 15 do 60 m2.

JEDNOSTKI WŁASNE

3 lokale w Warszawie, około 50 lokali w różnych krajach.

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

0 w Polsce, ok. 250 lokali na świecie

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

W ramach systemu franczyzy COFIX zapewnia:

  • rozwój oferowanego menu
  • organizację dostaw (cyfrowy system zamówień)
  • rozwój aplikacji na telefon dla klientów
  • działania marketingowe
  • system kasowy (POS)
  • szkolenie personelu kawiarni
  • pomoc w wyborze lokalu i uruchomieniu kawiarni, w tym w zakupie wyposażenia na warunkach cenowych wynegocjowanych przez COFIX, niedostępnych dla indywidualnego nabywcy.

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Nakłady inwestycyjne związane w uruchomieniem własnej kawiarni (adaptacja lokalu, wyposażenie kawiarni, meble, szyld, szkolenie personelu, środki obrotowe) wynoszą od 250 do 350 tys. zł, przy czym silnie zależą od zakresu prac niezbędnych do przygotowania pomieszczenia. Nie wymagamy od partnera doświadczenia w branży gastronomicznej.

Obecnie nie pobieramy wstępnej opłaty franczyzowej, której standardowa wysokość wynosi 30 tys. zł. 

Z tytułu franczyzy pobierane są: opłata licencyjna w wysokości 6% od obrotu i opłata marketingowa w wysokości 2% od obrotu, przy czym w początkowym okresie od uruchomienia kawiarni do osiągnięcia przez partnera obrotów założonych w budżecie (planie biznesowym), opłata licencyjna wynosi 0%.

Środki pozyskiwane przez COFIX z opłaty marketingowej, uzupełniane o taki sam dwuprocentowy odpis z obrotów osiąganych przez COFIX we własnych lokalach, są przeznaczone w całości na akcje marketingowe promujące markę COFIX, w celu przyciągnięcia szerokiej grupy klientów do kawiarni funkcjonujących pod tą marką.


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

  • Chęć prowadzenia własnego biznesu;
  • Środki niezbędne do uruchomienia kawiarni: od 250 tys. zł;
  • Preferowane posiadanie własnego lokalu, aczkolwiek nie jest to warunek konieczny.

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

Cofix Polska Sp. z o. o.

ul. Świętokrzyska lok. LU 3, 00-050 Warszawa

+48 518 532 958.

blazej.maloszuk@cofix.global

cofix.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Blazej Maloszuk

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Cofix.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma Cofix Polska Sp. z o. o. (ul. Świętokrzyska lok. LU 3, 00-050 Warszawa). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Cofix oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie cofix.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.