Makarun

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Sieć spaghetterii Makarun posiada 32 punktów gastronomicznych - 30 w Polsce i dwa za granicą: w Dubaju i Kalifornii. Nasze makaronowe specjały można już dostać w 17 miastach w kraju - m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się też makarunowe Food Trucki, które od kwietnia 2018 jeżdżą po polskich ulicach, a sieć przygotowuje już kolejne modele na sprzedaż w tym niskoinwestycyjna opcja wynajmu za jedyne 27 000 zł.

Funkcjonujemy na rynku od 2012 roku i dziś jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się marek gastronomicznych w Polsce. Dowodem na to są również nasi zadowoleni Franczyzobiorcy, z których wielu, zachęconych sukcesem, prowadzi kilka lokali pod naszym pomarańczowym szyldem, a niektórzy zdecydowali się pójść o krok dalej, wykupując licencję zakładającą wyłączność terytorialną np. na terenie miasta jak np. Rzeszów. W każdym kwartale uruchamiamy średnio od trzech do nawet pięciu nowych punktów, w których od pierwszego dnia ustawiają się kolejki. To wystarczające dowody na rentowność i perspektywiczność tego biznesu.

W 2019 marka przeszła totalny rebranding, dzięki któremu znacznie podniosła swą atrakcyjność. Na polskim rynku byliśmy pierwsi. I choć doczekaliśmy się już naśladowców, to wciąż chcemy być znani nie tylko z tego powodu, ale również dlatego że jesteśmy najlepsi. Makarun był pierwszym w kraju konceptem franczyzowym oferującym świeży, naturalny włoski makaron spaghetti w formie „take away”, wpisując się w modny w ostatnich latach „street food”.

W 2016 roku zaowocowało to przyznaniem marce prestiżowej nagrody Food Business Award w kategorii “Fast-food”. W 2017 roku zostaliśmy finalistami w tej kategorii, utrzymując pozycję najlepszej sieci serwującej szybkie jedzenie na wynos. Zdobyliśmy też wyróżnienie w kategorii “efektywny rozwój marki” oraz "Food Truck".

Wiemy, że jakość serwowanych przez nas dań wpływa na zadowolenie Klientów dlatego to właśnie jakość jest dla nas najważniejsza. W związku z tym korzystamy z oryginalnych włoskich receptur i produktów cenionych we włoskich kuchniach (makaronu, pomidorów, czy oliwy). Używamy najlepszych certyfikowanych pomidorów oraz makaronów sprowadzanych prosto z serca Włoch. Wprowadziliśmy do menu sosy miesiąca, bazujące na sezonowych produktach i sałatki. To sprawia, że nasze dania są „fast foodem”, ale w tym najlepszym i najzdrowszym wydaniu.

Nasza marka ma już rozpoznawalny brand, który przyciąga klientów: charakterystyczne pomarańczowe kubeczki, bezpretensjonalny wystrój lokali, prowadzona na bieżąco strona i fanpage na portalu Facebook. Wypracowaliśmy nie tylko przepis na dobrą pastę, ale też na dochodowy biznes: oryginalny produkt w niskiej cenie, ciekawie serwowany w dogodnej lokalizacji.

Klienci do nas wracają, bo lubią nasze makarony!

JEDNOSTKI WŁASNE

6 (Kraków,)

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

26 (w tym zagraniczne: Dubaj i Kalifornia)

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 • dołączenie do największej, dynamicznie rozwijającej się sieci spaghetterii w Polsce, rozpoznawalnej i nowoczesnej,
 • pomoc w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji przed podpisaniem umowy,
 • niski poziom ryzyka zapewniony przez wypracowane standardy i sprawdzony przepis na biznes,
 • klarowne oszacowanie kosztów dostosowania lokalu, załatwienia niezbędnych formalności, przygotowaniu dokumentów,
 • pomoc w oszacowaniu kosztów dostosowania lokalu, załatwieniu niezbędnych formalności, przygotowaniu dokumentów,
 • wysokojakościowy produkt w atrakcyjnej cenie, wpisujący się w popularny trend street food,
 • różnorodność klientów - od studentów po pracowników korporacji,
 • wsparcie marketingowe,
 • kompletny pakiet szkoleń z zakresu przygotowania potraw, rekrutacji aż po obsługę klientów,
 • pomoc w przystosowaniu lokalu oraz standaryzację aranżacji wnętrz,
 • merytoryczne wsparcie w prowadzeniu biznesu przez doświadczonych przedsiębiorców

 


PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Minimalna kwota inwestycji w formie wynajmu food trucka to jedynie 27 tys. zł. Inwestycja w lokal jest szacowana indywidualnie dla każdej lokalizacji jeszcze przed podpisaniem umowy franczyzowej jednak zazwyczaj nie przekracza ona pułapu 200 tys. zł. Poszczególne modele współpracy franczyzowej dostosowane są do portfela inwestora.

W przypadku lokali i food trucków własnościowych:

Wstępna opłata franczyzowa wynosi 19 tys. zł, miesięczna opłata franczyzowa – 7% od obrotu, opłata marketingowa – 350 zł miesięcznie.

W przypadku food trucków w formie wynajmu:

Wstępna kwota inwestycji w tym opłata franczyzowa wynosi 27 tys. zł, opłata za wynajem pojazdu: 1500 zł, miesięczna opłata franczyzowa – 0 zł, opłata marketingowa – 0 zł miesięcznie.


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

CZYM OFERTA WYRÓŻNIA SIĘ NA TLE PODOBNYCH MODELI FRANCZYZOWYCH:

● unikalnym produktem z atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości,

● atrakcyjną ofertą inwestycyjną z możliwością dostosowania się do kwoty inwestycji przez partnera,

● gwarancję wyceny kosztu inwestycji przed podpisaniem umowy najmu i umowy franczyzowej,

● nowoczesnym i chwytającym oko/zwracającym na siebie uwagę designem,

● doświadczonym zespołem służącym wsparciem w trakcie całości współpracy franczyzowej.


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY
franchising association

Makarun Sp. z o. o. Sp. k.

ul. Przykopy 5, 30-612 Kraków

691 254 638

franczyza@makarun.pl

makarun.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Marcin Szworak

 tel. +48 691 254 638 Przemysław Tymczyszyn

 tel. +48 694 559 453

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Makarun.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma Makarun Sp. z o. o. Sp. k. (ul. Przykopy 5, 30-612 Kraków ). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Makarun oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie makarun.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.