Frytki Belgijskie w Krakowie

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

„Frytki Belgijskie w Krakowie” to marka, która funkcjonuje na polskim rynku od 5 lat i jak sama nazwa wskazuje, swoje korzenie ma w Belgii i Krakowie. 

Z Belgii, kraju gdzie wymyślono frytki, przywieźliśmy oryginalny przepis i technologie. Frytki, krojone grubo, od serca, smażymy na świeżym tłuszczu wołowym i w dwóch temperaturach, dzięki czemu zachowują niezwykłą chrupkość. W Belgii podpatrzyliśmy także z jak różnymi, czasami zaskakującymi sosami, można je podawać i kreatywnie to wykorzystaliśmy w menu. Z Belgii importujemy też składniki m.in.: ziemniaki.

Wspólnie z naszymi partnerami chcemy stworzyć najlepszy street food w Polsce! A dbałość o jakość nie jest tylko sloganem. To kwestia pierwszorzędna i jej utrzymania wymagamy od każdego, kto z nami współpracuje. 

Kraków to matecznik firmy. 5 lat temu przy ul. Wawrzyńca uruchomiliśmy pierwszy lokal, który szybko zyskał miano kultowego. Dzisiaj w stolicy Małopolski działa 8 lokali, a stwierdzenie: „W Krakowie chodzi się na frytki” jest już czymś więcej niż tylko hasłem promocyjnym. 

Nagrody:

Tytuł dla najlepszego foodtrucka pod Wawelem (2016), dwukrotne zwycięstwo w internetowym plebiscycie „Zawstydź Obwarzanka” (2015, 2016), laury od czytelników „Dziennika Polskiego” w plebiscycie „Smaki Krakowa” (2016).

JEDNOSTKI WŁASNE

3 (Kraków - ul. św. Wawrzyńca 16, Kraków - ul. Piastowska 20, Kraków - Plac Nowy 4B/10)

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

6 (Kraków – ul. Jana Ursyna Niemcewicza 4, Kraków – aleja Jana Pawła II 232, Kraków – ul. Pawia 30, Kraków – ul. Dobrego Pasterza 122a, Kraków – Aleja Pokoju 67, Łódź – ul. Piotrkowska 217)

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

Unikalny program franczyzowy: 

 1. Dopasowanie do partnera i zapewnienie mu jak największego wsparcia, przy jak najmniejszym angażowaniu go w trudny etap przygotowawczy. Z naszą pomocą biznes gastronomiczny może uruchomić dosłownie każdy, spełniając przy tym marzenia o otwarciu własnego lokalu. 
 2. Unikalność oferty franczyzowej zaczyna się już na etapie inwestowania – oferujemy elastyczność finansową franczyzy, gdzie klient ma do wyboru kilka opcji, zarówno jeśli chodzi o rodzaj otwieranego punktu, jak i formy płatności.
 3. Przygotowanie. Odciążamy niemal całkowicie naszych partnerów w kwestiach dotyczących uruchomiania lokalu. Gdy tylko wybierzemy miejsce, zaczynamy etap budowy kontenera, wyposażania go, projektowania jego designu – i tym wszystkim zajmujemy się my.
 4. Czujne oko. W wyniku zdobytego na tym polu doświadczenia i dopracowaniu automatyzmów, kontener w krótkim czasie jest gotowy do użytku, stoi na wybranym z klientem miejscu i tylko czeka na rozwinięcie markizy oraz przyjęcie gości. Na tym oczywiście nasze wsparcie się nie kończy...
 5. Opening Team. Gdy już rozgrzejemy frytownicę w nowym miejscu, zapewniamy swój Opening Team: grupa naszych najlepszych frytkarzy dzieli się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem z nowymi kolegami. Są przez cały, ustalony w umowie czas na miejscu i rozwiązują wszystkie problemy oraz odpowiadają na pytania.
 6. Wsparcie nie tylko na starcie. Gdy biznes już działa, my nie spoczywamy na laurach. Zapewniamy wsparcie merytoryczne jak i techniczne: serwis urządzeń i kontenera. Po naszej stronie leży również kwestia dostaw produktów i działania marketingowe oraz promocyjne. 

Sylwia i Jakub Poradzisz - nasi franczyzobiorcy - prowadzą dwa lokale i zamierzają otworzyć trzeci. Co ich przekonało do „Frytek Belgijskich”?

Odpowiadają: sukces istniejących lokali, przed którymi zawsze jest kolejka, wyjątkowa jakość i smak (świetne sosy), bezpretensjonalny wystrój, przyjazna, ale fachowa obsługa oraz duże wsparcie franczyzodawców.

W ramach „Programu Franczyzowego” korzystają z wariantu progów procentowych, których wysokość zależy od uzyskanego w miesiącu obrotu. Ta opcja  sprawia, że w słabszych, zimowych miesiącach opłata franczyzowa jest zminimalizowana, co jest bardzo korzystne finansowo dla nowych lokali, dopiero budujących swoją historię i renomę.

Atuty sieci „Frytki Belgijskie w Krakowie”:

 • Jakościowy produkt - budujemy sieć franczyzowych lokali gastronomicznych, serwujących najlepsze frytki w Polsce, wykorzystując wysokiej klasy składniki i przyrządzając danie według tradycyjnej belgijskiej receptury;
 • Profesjonalizm - konsekwentnie pracujemy na pozycję profesjonalnego i rzetelnego pracodawcy na rynku ogólnopolskim, co potwierdzają współpracujący z nią partnerzy;
 • Innowacyjność - nieustannie zwiększamy innowacyjność prowadzonego biznesu, w każdym obszarze działania;
 • Kreatywność - zarówno do tematu frytek, sosów i sposobu ich serwowania, jak do form rozwijania współpracy podchodzimy otwarci na nowe rozwiązania;
 • Spersonalizowana Oferta - dostosowujemy formy i zakres usługi franczyzowej do potrzeb i możliwości partnera, tak, by interes był dla obydwu stron dochodowy.

W ramach przystąpienia do Programu Franczyzowego, franczyzobiorca otrzymuje: 

 • wyposażony i gotowy do użytku kontener, usytuowany w wybranej z partnerem lokalizacji;
 • dostęp do dostawców produktów i preferencyjnych cen;
 • prawo do znaku towarowego i wykorzystania marki „Frytki Belgijskie w Krakowie”;
 • szkolenia z zakresu technologii produkcji najlepszych frytek w Polsce oraz wiedzy know-how;
 • możliwość wyboru kilka opcji, zarówno jeśli chodzi o rodzaj otwieranego punktu, jak i formy płatności;
 • wsparcie marketingowe i promocyjne;
 • pomoc techniczną dotyczącą serwisowania maszyn i kontenera. 

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

 • Wstępna opłata franczyzowa – 19 tys. zł;
 • Przystosowanie lokalu – od 90 tys. zł do 130 tys. zł netto (w zależności od stanu, wyposażenia i powierzchni lokalu);
 • Miesięczna opłata franczyzowa – stałe 8proc od obrotu lub zmienne progi procentowe od 2 proc. do 10 proc. uzależnione od wysokości obrotu.

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

FRYTKI BELGIJSKIE W KRAKOWIE Łukasz Wilk i Mateusz Szpak Spółka Jawna

ul. św. Wawrzyńca 16, 31-060 Kraków

(+48) 694 662 868

info@frytkiwkrakowie.pl

frytkibelgijskie.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Mateusz Szpak

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Frytki Belgijskie w Krakowie.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.