Milion klientów / Bobby Burger dziś ma 38 burgerowni w 17 miastach. W ubiegłym roku burgerownie marki odwiedziło ponad milion klientów.
Piątek
12.04.2019
Bobby Burger szuka finansowania i razem z Michałem Kicińskim, twórcą gry "Wiedźmin", chce rozwijać już nie tylko sieć burgerowni, ale też restauracji wege.
 

Marka Bobby Burger zaczynała od food trucka, który w 2012 roku wyjechał na ulice Warszawy. Dziś ma 38 burgerowni w 17 miastach. Od dłuższego czasu spółka założona przez Krzysztofa Kołaszewskiego i Bogumiła Jankiewicza szuka możliwości pozyskania dodatkowego finansowania. Rozważała m.in. sprzedaż pakietu kontrolnego firmie Mex Polska, jednak do tego nie doszło. Już ponad rok temu Krzysztof Kołaszewski w rozmowie z portalem franchising.pl przyznawał, że Bobby Burger zastanawia się nad pozyskaniem środków na dalszy rozwój m.in. poprzez crowdfunding, czyli zbiórkę funduszy na dedykowanych portalach internetowych. I teraz właśnie wprowadza to w życie.

W tym celu została stworzona spółka Real Food, której wspólnikami zostali: Bogumił Jankiewicz, MK Investment Partnership (spółka należąca m.in. do Krzysztofa Kołaszewskiego) oraz Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projekt – polskiej firmy z branży gier wideo, która stoi za międzynarodowym sukcesem gry „Wiedźmin”. Do nowo powstałej spółki ten ostatni wspólnik wniósł kapitał, ale też swoją restaurację Wegeguru, działającą w Warszawie od 2017 roku.
– Wegeguru była odpowiedzią na rosnący popyt klientów wielkomiejskich restauracji i barów na zdrową dietę wegańską. To koncept, który zasługuje na to, aby wyjść poza granice stolicy i razem mamy szansę, by tak się stało – uważa Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projekt i wspólnik Real Food.

W najbliższym czasie Real Food chce pozyskać kolejnych akcjonariuszy. Oferta akcji spółki ma być promowana m.in. przez kampanię crowdfundingową na platformie Crowdway.pl. Kampania rusza w maju.
– Bobby Burger wyrósł z fascynacji amerykańską kulturą miejską, którą zaraziliśmy rzesze klientów w całej Polsce. Społeczność zgromadzoną wokół marki, a także grono inwestorów kapitałowych, chcemy teraz zaprosić do współtworzenia dwóch obiecujących konceptów gastronomicznych – zapowiada Krzysztof Kołaszewski.

W ramach finansowania społecznościowego, czyli crowdfundingu, Real Food chce pozyskać 4 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na otwarcia kolejnych lokali Bobby Burger i Wegeguru.
– Zamierzamy utrzymywać obecną dynamikę wzrostu. Dzięki zebranym środkom Bobby Burger zawita do nowych miast oraz zagęści sieć burgerowni tam, gdzie ma już wierne grono fanów. Z kolei Wegeguru będzie mógł rozszerzyć koncept na kolejne restauracje, także poza Warszawą – zapewnia Maciej Sobolewski, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w sieci Bobby Burger.

Sieć Bobby Burger chwali się, że w samym 2018 roku jej burgerownie odwiedziło ponad milion klientów, a sieć powiększyła się o pięć nowych lokali (trzy własne i dwa franczyzowe). Łączne przychody z wszystkich lokali Bobby Burger przekroczyły w 2018 roku 37 mln zł. To o 23 proc. więcej w porównaniu z 2017 rokiem.
– Nadal będziemy rozwijać franczyzę, ale nasz główny cel to wzrost sieci punktów należących w całości do nowo powstałej grupy Real Food – wyjaśnia Krzysztof Kołaszewski.

W lutym tego roku Bobby Burger otworzył drugi lokal w Poznaniu. Jak zapowiadają przedstawiciele sieci – do połowy br. sieć powiększy się przynajmniej o pięć nowych burgerowni.


W grupie siła? / Wspólnikami grupy kapitałowej Real Food zostali: Bogumił Jankiewicz, MK Investment Partnership (spółka należąca m.in. do Krzysztofa Kołaszewskiego) oraz Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projekt.

POPULARNE NA FORUM

Zamkniete Lokale meet & Fit PRAWDA MA BYĆ W TYTULE KOMENTARZA

Wkrótce ten nagłówek zostanie zmanipulowany i schowany zeby nie było widać nazwy MEET & FIT Slow food proszę o pomoc internautów - CENZURA na tej stronie jest

1 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2019
ZAMKNIIĘTE LOKALE to MEET & FIT Sloow Fod

proszę o pomoc internautów blokują moję opinie i nie dopuszczają do dodania nowego tematu pod logo MEET & FI T i już zmienili tylko zamkniete lokale wszystko wrzucili...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Opinie Meet & Fit slow Food

Wysłałem już około 10 komentarzy - nic nie ma głównym założonym temacie brak z mojej strony dodania nowego tematu tylko dodanie do istniejącego żeby za bardzo nie...

3 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Opinie Meet & Fit slow Food

Wysłałem już około 10 komentarzy - nic nie ma głównym założonym temacie brak z mojej strony dodania nowego tematu tylko dodanie do istniejącego żeby za bardzo nie...

3 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Opinie Meet & Fit slow Food

Proszę o przywrócenie prawdziwych komentarzy na temat tej sieci wszystko zostało specjalnie zakamuflowane pod nazwą zamknięte lokale proszę o pomoc mam blokadę nie...

3 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

Zamknięte lokale to Meet & Fit Slow Food strona jest nie obiektywna zmieniono komentarze na stronie głównej nie już nazwy Meet & Fit Slow Food ja już nie mam możliwości...

32 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

Zamkniete lokale to Meet & Fit Slow Food piszę to bo tutaj dziła cenzura nie mogę dodać nowego tematu mam blokadę wszystko zmieniają aby nie było logo w nowym temacie...

32 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Z rodzinnego przepisu

Zamnkięte lokale to Meet & Fit proszę o pomoc internautów cenzura tutaj działa zostały komentarze wszystkie zmanipulowane tylko pod nazwą zamknięte lokale ja nie mogę...

3 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019