Miejsce na pub / Franczyzodawca Jabeerwocky chce rozwijać swój koncept zarówno w dużych, jak i w średnich miastach.
Piątek
20.09.2019
Pub z piwami kraftowymi to pomysł na biznes pod szyldem Jabeerwocky. Twórca konceptu ma duże doświadczenie w branży piw rzemieślniczych.
 

Pierwszy multitap bar czyli pub z kranami piwnymi marki Jabeerwocky powstał w 2015 roku, w Warszawie. Od kilku miesięcy działają też dwa lokale franczyzowe, jeden w stolicy, drugi w Poznaniu. Twórcą konceptu jest Rafał Kowalczyk, międzynarodowy sędzia piwny i ekspert w dziedzinie piw rzemieślniczych, współwłaściciel powstałego niedawno browaru Jabeerwocky.
– Naszych franczyzobiorców wprowadzamy w świat piwnego kraftu, który jest czymś zupełnie innym niż piwa koncernowe, przemysłowe – podkreśla Rafał Kowalczyk, franczyzodawca Jabeerwocky. – Uczymy o stylach piwnych, bogactwie smaków piwa, kulturze jego serwowania.

Franczyzodawca chce rozwijać swój koncept zarówno w dużych, jak i w średnich miastach. W tych pierwszych, jak np. Wrocław, Poznań czy Kraków, puby będą większe, na przynajmniej ok. 150 miejsc siedzących (powierzchnia lokalu to ok. 250 m2). Natomiast w nieco mniejszych miastach wystarczy już 80-100 miejsc siedzących.
– Piwa rzemieślnicze są droższe od przemysłowych, więc potrzebny jest rynek, na którym znajdziemy świadomych konsumentów, dla których liczy się jakość piwa – mówi Rafał Kowalczyk.
Minimalna inwestycja w wyposażenie pubu to ok. 200 tys. zł. Jeśli chodzi o koszty remontu i adaptacji lokalu, to franczyzodawca zaznacza, że są uzależnione od stanu technicznego pomieszczeń. Jeśli potrzebny jest remont generalny, zrobienie wentylacji, klimatyzacji to mogą być spore. Jeśli lokal już to wszystko ma i potrzebuje tylko odświeżenia, to zdecydowanie obniży wydatki na inwestycję. Jednorazowa opłata wstępna wynosi 30 tys. zł, miesieczna opłata franczyzowa to 3 proc. od sprzedaży. 
– Doradzamy już na etapie planowania i przygotowania lokalu pod pubową działalność. Służymy pomocą w kwestii aranżacji wnętrz, ustawienia technologii kuchni, baru i wyszynku piwa według naszej koncepcji. Możemy polecić architekta i wykonawców poszczególnych branż budowlanych – wylicza Rafał Kowalczyk. – Pomagamy w rekrutacji pracowników, szkolimy załogę i menegerów. W trakcie działalności lokalu pomagamy w zarządzaniu stanami magazynowymi i ofertą piw. Wspieramy marketingowo, organizujemy kulturalne i piwne eventy w lokalu.
W działających pubach jest 17-19 kranów z różnymi piwami, oprócz tego także oferta gastronomiczna. Około jednej trzeciej oferty piwnej stanowią piwa z browaru Jabeerwocky, reszta pochodzi m.in. z browarów lokalnych i zagranicznych.


Rafał Kowalczyk / Piwa rzemieślnicze są droższe od przemysłowych, więc potrzebny jest rynek, na którym znajdziemy świadomych konsumentów, dla których liczy się jakość piwa.

POPULARNE NA FORUM

Chcę założyć restaurację na zasadach fanchisingu - Sphinx

A powiedzcie, co tak naprawdę daje franczyza? Bo się zastanawiam nad tym, skoro takie makaroniarki gastronomiczne...

20 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2020
Gastronomia. Czy na tym można zarobić? Pomysły

Na pewno, tylko musisz mieć dobry plan na to, co chcesz robić. Czyli na przykład przydadzą się takie miejsca jak na przykład JAMP, gdzie możesz kupić fajne...

48 wypowiedzi
ostatnia 11.09.2020
Kotlet w bułce?

Witam, Czy ktoś z forumowiczów otworzył ten koncept? Jeśli tak, bardzo proszę o informacje na temat współpracy, warunków itp. Czy to dobry biznes? Gdy byłaby...

1 wypowiedzi
ostatnia 09.09.2020
Kawiarnia przyjazna dzieciom. Gdynia

Hej hej :) Pytanie do Was moi mili co sądzicie o takiej działalności ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.09.2020
Przyczepa gastronomiczna ze świeżym pieczywem

Witam wszystkich, Myślę nad otwarcie swojego małego biznesu a mianowicie nad przyczepą gastronomiczną w której sprzedawałbym świeże pieczywo, którą postawiłbym w...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2020
Subway podsumowuje rok

Jestem z Siedlec i to trudny rynek jakby nie bylo. Kiedys tutaj bylo zycie, ale teraz jest jakby nieco inaczej. Wszystkiego niby jest duzo, a moze nawet i za duzo, ale jakoś...

4 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2020
Chcę założyć restaurację na zasadach fanchisingu - Sphinx

Rozglądam się za biznesem modowym lub gastronomicznym. pytałem jakiś czas temu na modowym forum franczyzy w co warto inwestowac i jakie sa opinie. Zagladam teraz tutaj i...

20 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2020
MEET & FIT - cenzura/straty/pozew zbiorowy

Napiszę krótko jako były franczyzobiorca... Zamknąłem lokal z olbrzymią stratą... Szkoda nerwów a sama franczyza to amatorszczyzna jakich mało.

4 wypowiedzi
ostatnia 08.07.2020