Piwny interes
Pierwszy multitap bar czyli pub z kranami piwnymi marki Jabeerwocky powstał w 2015 roku, w Warszawie. Od kilku miesięcy działają też dwa lokale franczyzowe, jeden w stolicy, drugi w Poznaniu. Twórcą konceptu jest Rafał Kowalczyk, międzynarodowy sędzia piwny i ekspert w dziedzinie piw rzemieślniczych, współwłaściciel powstałego niedawno browaru Jabeerwocky.
– Naszych franczyzobiorców wprowadzamy w świat piwnego kraftu, który jest czymś zupełnie innym niż piwa koncernowe, przemysłowe – podkreśla Rafał Kowalczyk, franczyzodawca Jabeerwocky. – Uczymy o stylach piwnych, bogactwie smaków piwa, kulturze jego serwowania.
Franczyzodawca chce rozwijać swój koncept zarówno w dużych, jak i w średnich miastach. W tych pierwszych, jak np. Wrocław, Poznań czy Kraków, puby będą większe, na przynajmniej ok. 150 miejsc siedzących (powierzchnia lokalu to ok. 250 m2). Natomiast w nieco mniejszych miastach wystarczy już 80-100 miejsc siedzących.
– Piwa rzemieślnicze są droższe od przemysłowych, więc potrzebny jest rynek, na którym znajdziemy świadomych konsumentów, dla których liczy się jakość piwa – mówi Rafał Kowalczyk.
Minimalna inwestycja w wyposażenie pubu to ok. 200 tys. zł. Jeśli chodzi o koszty remontu i adaptacji lokalu, to franczyzodawca zaznacza, że są uzależnione od stanu technicznego pomieszczeń. Jeśli potrzebny jest remont generalny, zrobienie wentylacji, klimatyzacji to mogą być spore. Jeśli lokal już to wszystko ma i potrzebuje tylko odświeżenia, to zdecydowanie obniży wydatki na inwestycję. Jednorazowa opłata wstępna wynosi 30 tys. zł, miesieczna opłata franczyzowa to 3 proc. od sprzedaży.
– Doradzamy już na etapie planowania i przygotowania lokalu pod pubową działalność. Służymy pomocą w kwestii aranżacji wnętrz, ustawienia technologii kuchni, baru i wyszynku piwa według naszej koncepcji. Możemy polecić architekta i wykonawców poszczególnych branż budowlanych – wylicza Rafał Kowalczyk. – Pomagamy w rekrutacji pracowników, szkolimy załogę i menegerów. W trakcie działalności lokalu pomagamy w zarządzaniu stanami magazynowymi i ofertą piw. Wspieramy marketingowo, organizujemy kulturalne i piwne eventy w lokalu.
W działających pubach jest 17-19 kranów z różnymi piwami, oprócz tego także oferta gastronomiczna. Około jednej trzeciej oferty piwnej stanowią piwa z browaru Jabeerwocky, reszta pochodzi m.in. z browarów lokalnych i zagranicznych.
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Franczyzodawca Cukrem i Solą oraz Cafe Słodziak poszerza ofertę w lokalach m. in. o croissanty z dubajską czekoladą. Ma też propozycję dla franczyzobiorców, którzy chcieliby zaoszczędzić na inwestycji.
Carat Kebab chce zmienić podejście Polaków do kebabu. Zachęca też franczyzobiorców do łączenia pod jednym dachem kilku marek gastronomicznych.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Joanna i Paweł Sobkowiakowie szukali biznesu, który będzie dodatkowym źródłem dochodu. Ważne dla nich było też to, żeby dało się go połączyć z prowadzeniem ich dotychczasowej firmy, a także wychowaniem małego dziecka. Na jaką franczyzę postawili?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Warsztaty kulinarne dla dzieci, które łączą zabawę z nauką zdrowych nawyków żywieniowych, to dobry pomysł na biznes, zwłaszcza w czasach, gdy coraz więcej osób zwraca uwagę na zdrowy styl życia.
POPULARNE NA FORUM
Dolci Sapori - Mniami
https://youtu.be/kojfdVGqIY4?si=N1J9rlZC1jf4U-2y
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Dolci Sapori - Mniami
Jestem również osobą poszkodowaną przez tą firmę 574 720 428
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...