Uruchamiamy catering dietetyczny

Duży wybór / We współpracy z dietetykami marka Fit Food Service opracowała zestaw diet przeznaczonych dla osób o różnych preferencjach.
Wtorek
05.05.2020
Fit Food Service szuka franczyzobiorców, którzy chcą zarabiać na cateringu dietetycznym.
 

Właściciele Fit Food Service mają długoletnie doświadczenie na rynku gastronomicznym. Od 2008 roku prowadzą firmę cateringową, a 2,5 roku temu postanowili dołączyć do swoich usług ofertę cateringu dietetycznego. 
– To była odpowiedź na potrzeby rynku – mówi Tomasz Machnicki, franczyzodawca Fit Food Service. – Polacy polubili diety pudełkowe, zbilansowane posiłki i codzienną, punktualną dostawę pod same drzwi.

Recepta na epidemię?

We współpracy z dietetykami marka Fit Food Service opracowała zestaw diet przeznaczonych dla osób o różnych preferencjach, m.in. wegańską, bezcukrową, bez laktozy, ketogeniczną, dla osób aktywnych fizycznie, a nawet przeciwwirusową. Oprócz tego, istnieje możliwość zamówienia u dietetyka indywidualnej diety tzw. szytej na miarę uwzględniającej eliminacje żywieniowe, indywidualne zalecenia lekarza czy osobiste założenia dietetyczne.

Obecnie Fit Food Service działa na terenie aglomeracji śląskiej. Teraz, poprzez franczyzę marka chce poszerzyć swój zasięg na całą Polskę. 
– Nasza propozycja jest atrakcyjna zwłaszcza dla właścicieli już istniejących lokali gastronomicznych, które w obecnym stanie epidemii nie mogą normalnie funkcjonować – mówi Tomasz Machnicki. – Wprowadzając do oferty nasz koncept mogą uniknąć przestoju. W takim przypadku, gdy lokal ma już całą infrastrukturę, nie jest potrzebna żadna inwestycja, aby rozpocząć działalność.

Franczyza jest też oczywiście skierowana do osób, które jeszcze nie prowadzą lokalu. Według szacunków licencjodawcy, przy konieczności urządzenia kuchni początkowa inwestycja w potrzebne urządzenia gastronomiczne to wydatek w przedziale 25-50 tys. zł.

Aby biznes zarabiał

Koncept Fit Food Service przeznaczony jest zarówno dla dużych, jak i dla mniejszych miast. Franczyzobiorca co do zasady będzie obsługiwał klientów w promieniu 50 km (dalsze dostawy są już płatne). 
– Oczywiście osiągnięcie progu rentowności zależy od różnych czynników, m.in. struktury kosztów lokalu czy pracowników na danym terenie – dodaje Tomasz Machnicki. – W przypadku naszej własnej placówki, na pokrycie kosztów stałych wystarcza 15-20 klientów.

Wstępna jednorazowa opłata franczyzowa za przystąpienie do sieci Fit Food Service wynosi 5 tys. zł, ale w czasie trwania pandemii franczyzobiorcy będą z niej zwolnieni. Opłaty miesięczne to stała opłata franczyzowo-marketnigowa w wysokości 2 tys. zł oraz 2 proc. od wygenerowanego obrotu. 
– Przekazujemy franczyzobiorcom całe menu, szczegółowe receptury, uczymy przygotowywać posiłki, zapoznajemy z logistyką działania oddziału, uczymy jak zdobywać klientów – wylicza franczyzodawca Fit Food Service. – Udostępniamy narzędzia informatyczne takie jak strona internetowa, sklep, zarządzanie wewnętrzne czy panel klienta. Zapewniamy też naszym franczyzobiorcom silne wsparcie marketingowe.

 

WIZYTÓWKA FIT FOOD SERVICE

Koncept cateringu ditetycznego, na rynku od 2,5 roku.

  • dla już istniejących lokali gastronomciznych koszty inwestycji 0
  • przy wyposażaniu kochni od podstaw inwestycja początkowa to 25-50 tys.
  • opłaty miersieczne 2 tys. zł plus 2 proc. od obrotu

 


Jaki rynek wybrać? / Koncept Fit Food Service przeznaczony jest zarówno dla dużych, jak i dla mniejszych miast.

POPULARNE NA FORUM

Meet & Fit Slow Food

O to bardzo ciekawa informacja, chętnie dołączę się do pozwu bo tez zostałem generalnie oszukany przez M&F. Proszę o więcej szczegółów.

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2020
Bezpłatny system do zamawiania jedzenia przez stronę www

Szukasz systemu zamówień i rezerwacji stolików bez żadnych opłat ? Masz dosyć wysokich prowizji i abonamentu ? Uruchom system zamówień online Smart Gastro i nie płać...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.05.2020
Western Tortilla lub Western Chicken

No właśnie też to zauważyłem że coś jest nie tak z tą opinią o chicken king. Ciężko się coś ostatnio dowiedzieć konkretnego. Ale zaciągnąłem języka już u...

4 wypowiedzi
ostatnia 27.05.2020
Bobby Burger

Przestrzegam przed tą pseudo firmą o nazwie bobby burger . Wyglada to tak : franczyzobiorca który robi wszystko uczciwie oraz się stara aby wszystko na audytach wychodziła...

12 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2020
Co sądzicie o Chicken King ?

ciezkie czasy

2 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2020
Western Tortilla lub Western Chicken

Karolinaaaaa 15.05.2020 piszesz tutaj komentarz pod Western Chicken że współpracujesz z Chicken King, a 18.05.20 zakładasz nowy wątek na temat Chicken King, w którym...

4 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2020
Spaghetti po nowemu

Zdecydowanie odradzam, nieporozumienie. Mogę podzielić się szczegółami z zainteresowanymi

2 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2020
Co sądzicie o Chicken King ?

Zastanawiam się nad otwarciem fast food-u. Ostatnio wpadłem na tę właśnie firmę. Czy ktoś ma z nimi doświadczenie ?

2 wypowiedzi
ostatnia 18.05.2020