Własne stoisko z lodami

Do wyboru / Współpracę z Mini Melts można nawiązać w systemie partnerskim lub franczyzowym.
Sobota
13.06.2020
Marka Mini Melts zapowiada, że w tym roku przekroczy liczbę pół tysiąca punktów franczyzowych i partnerskich.
 

Specjalnością Mini Melts są lody mrożone ciekłym azotem, o kształcie kolorowych kulek w różnych smakach. Jak w całej gastronomii, koronawirus trochę namieszał też w lodach, ale franczyzodawca zapewnia, że koniec końców COVID-19 wcale mu nie zaszkodził.
– Jak tylko poluzowano zakazy dotyczące przemieszczania się i wychodzenia z domów, ruszyły nasze punkty  na świeżym powietrzu. Sprzedaż weekendowa była nawet wyższa niż w ubiegłym roku, bo ludzie byli spragnieni normalności. Potem dołączały kolejne punkty, mieszczące się w lokalach gastronomicznych – wylicza Marcin Sroka, koordynator ds. rozwoju sieci Mini Melts. – Najpóźniej, ze względu na etapy odmrażania gospodarki, dołączyły miejsca takie jak parki trampolin i sale zabaw. Wkrótce startuje też wakacyjny sezon nadmorski , gdzie od 1 lipca zacznie działać 100 punktów z naszymi lodami.

Od ponad 3 lat firma mocno rozwija też kanał delivery, realizując zamówienia z dostawą do domów na terenie całej Polski. – W trakcie trwania lockdownu odnotowaliśmy duży wzrost sprzedaży w tym kanale – podkreśla Marcin Sroka.

Propozycje współpracy

Współpracę z Mini Melts można nawiązać w systemie partnerskim lub franczyzowym. System partnerski jest skierowany do osób, które już prowadzą np. kawiarnię czy cukiernię i chcą poszerzyć swoją ofertę o lody Mini Melts. Centrala firmy udostępni im nieodpłatnie niewielkie urządzenie do mrożenia, które można wstawić do środka, albo stoisko zewnętrzne. Partner pokrywa tylko koszty zatowarowania.

Z kolei franczyzobiorcy mogą kupić lub wydzierżawić stoisko, przy czym ta druga opcja jest bardziej popularna. Cena dzierżawy zależy od wybranego formatu i wynosi od 2,5 do 6 tys. zł rocznie.
– Dokładnie weryfikujemy lokalizacje, proponowane przez franczyzobiorców. Teraz np. bardziej atrakcyjne wydają się te zewnętrzne. Chcemy rozbudować sieć chociażby nad jeziorami, które pewnie będą jednym z celów wakacyjnych wyjazdów Polaków – mówi Marcin Sroka. – Ale myślimy też bardziej perspektywicznie. Fakt, że obecnie sale zabaw czy parki trampolin będą pewnie miały mniej klientów nie oznacza, że tak samo będzie za rok.

Mini Melts buduje także sieć własnych automatów vendingowych z lodami, których w tej chwili jest ok. 70. Z tej opcji współpracy z firmą mogą skorzystać też duzi operatorzy, którym Mini Melts proponuje dzierażawę lub kupno maszyn. 

– Pandemia nie zastopowała rozwoju naszej sieci. Od października ubiegłego roku do dziś przybyło ponad 100 punktów partnerskich i franczyzowych, nie licząc automatów vendingowych – informuje Marcin Sroka. – Zakładaliśmy wcześniej, że w tym roku osiągniemy liczbę 500 lokalizacji. Już mogę powiedzieć, że na pewno ją przekroczymy.

 

WIZYTÓWKA MARKI MINI MELTS

Sieć punktów z lodami mrożonymi ciekłym azotem.

  • 500 punktów w całej Polsce
  • możliwość kupna lub dzierżawy stoiska
  • czynsz dzierżawy od 2,5 do 6 tys. zł rocznie

Jakie koszty? / Cena dzierżawy stoiska Mini Melts wynosi od 2,5 do 6 tys. zł rocznie.

POPULARNE NA FORUM

Kotlet w bułce?

Witam, Czy ktoś z forumowiczów otworzył ten koncept? Jeśli tak, bardzo proszę o informacje na temat współpracy, warunków itp. Czy to dobry biznes? Gdy byłaby...

1 wypowiedzi
ostatnia 09.09.2020
Kawiarnia przyjazna dzieciom. Gdynia

Hej hej :) Pytanie do Was moi mili co sądzicie o takiej działalności ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.09.2020
Przyczepa gastronomiczna ze świeżym pieczywem

Witam wszystkich, Myślę nad otwarcie swojego małego biznesu a mianowicie nad przyczepą gastronomiczną w której sprzedawałbym świeże pieczywo, którą postawiłbym w...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2020
Subway podsumowuje rok

Jestem z Siedlec i to trudny rynek jakby nie bylo. Kiedys tutaj bylo zycie, ale teraz jest jakby nieco inaczej. Wszystkiego niby jest duzo, a moze nawet i za duzo, ale jakoś...

4 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2020
Chcę założyć restaurację na zasadach fanchisingu - Sphinx

Rozglądam się za biznesem modowym lub gastronomicznym. pytałem jakiś czas temu na modowym forum franczyzy w co warto inwestowac i jakie sa opinie. Zagladam teraz tutaj i...

19 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2020
MEET & FIT - cenzura/straty/pozew zbiorowy

Napiszę krótko jako były franczyzobiorca... Zamknąłem lokal z olbrzymią stratą... Szkoda nerwów a sama franczyza to amatorszczyzna jakich mało.

4 wypowiedzi
ostatnia 08.07.2020
Subway podsumowuje rok

Niestety, ale podpisuje się obiema rękoma pod tym, co Pani napisała. Włożyłem sporo pieniędzy w założenie Subway’a w Siedlcach, gdzie wg zapewnień DEvelopment Agent...

4 wypowiedzi
ostatnia 07.07.2020
Spaghetti po nowemu

dokładnie, co za bzdury ludzie pisze, pewnie nie dbali o biznes, przez co nie zarabiali i sie czepiaja. bo siebie to nigdy. jest to jedna z niewielu sieci, ktore kar nie daja,...

4 wypowiedzi
ostatnia 02.07.2020