Nowa franczyza w gastronomii

Według możliwości / Boston Wings & Pizza proponuje franczyzobiorcom kilka możliwości poprowadzenia biznesu, w zależności m.in. od tego, jakim budżetem dysponują.
Wtorek
08.03.2022
Białostocka marka gastronomiczna Boston Wings & Pizza zaczęła rozwój poprzez franczyzę. Proponuje franczyzobiorcom różne formaty prowadzenia biznesu.
 

Boston Wings & Pizza specjalizuje się w kuchni amerykańskiej. W menu są m.in. smażone skrzydełka z kurczaka, burgery, nachosy i pizza w amerykańskim wydaniu. Pierwszy lokal marki powstał w 2019 roku, a teraz koncept chce udostępnić swoją licencję na biznes franczyzobiorcom.

– Całe nasze menu powstało przy współpracy z amerykańskimi kucharzami z Bostonu – zapewnia Tomasz Siemieńczuk, właściciel Boston Wings & Pizza. – Wybierając naszą ofertę, franczyzobiorca zyskuje bezpośredni dostęp do know-how firmy, czyli gotowego przepisu, jak krok po kroku prowadzić ten biznes.

Format do wyboru

Koncept proponuje franczyzobiorcom kilka możliwości poprowadzenia biznesu, w zależności m.in. od tego, jakim budżetem dysponują i na jakim rynku chcą działać. Można poprowadzić lokal stacjonarny, albo punkt mobilny, jest też kilka opcji jeśli chodzi o zakres menu, jakie będzie proponowane klientom.

Pierwszy format to Boston Wings & Pizza w restauracji stacjonarnej. To oferta generalnie skierowana do miast liczących powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Trzeba dysponować lokalem z przeznaczeniem pod gastronomię o powierzchni 120 m2. Franczyzodawca dopuszcza też możliwość otwarcia restauracji w mniejszych miastach, wówczas wymagana powierzchnia to 50-70 m2.

– Wybierając lokalizacje trzeba też pamiętać, że potrzebna będzie koncesja na alkohol – podkreśla Tomasz Siemieńczuk.

Wysokość inwestycji w tym formacie franczyzodawca szacuje na 200-250 tys. zł.

Jest też możliwość otwarcia lokalu w food courcie galerii handlowej. Może to być Boston Wings & Pizza z pełnym menu albo któraś z opcji z okrojonym menu, czyli Boston Pizza, Boston Wings lub Boston Hot Dog. Koszt przystosowania lokalu do prowadzenia działalności gastronomicznej to wówczas 150-200 tys. zł.

Tańszy w inwestycji jest format kontenerowy. W pełni przygotowany to pracy kontener to wydatek rzędu 50 tys. zł. Można w nim poprowadzić Boston Wings, Boston Pizza lub Boston Hot Dog.

– Kontener może pracować tylko w sezonie, ale może też być biznesem całorocznym – wyjaśnia Tomasz Siemieńczuk.

Ostatnia propozycja to format typowo sezonowy, czyli riksza Boston Hot Dog, która kosztuje ok. 18,5 tys. zł.

Kto pierwszy, ten skorzysta

Wszyscy franczyzobiorcy, którzy zdecydują się na podpisanie umowy franczyzowej do końca tego roku, są zwolnieni z jednorazowej opłaty za przystąpienie do sieci (standardowo wynosi ona od 2 do 20 tys. zł, w zależności od wybranego formatu). Opłaty miesięczne w 2022 roku są natomiast o 50 procent niższe.

– Naszym franczyzobiorcom zapewniamy nie tylko prawo do działania pod znakiem towarowym Boston Wings & Pizza, ale również pomoc w wyborze lokalu, wsparcie przy zakupie wyposażenia, zaplecza kuchennego. Oferujemy też projekt dostosowany indywidualnie do lokalu oraz wsparcie w wykonaniu aranżacji – mówi Tomasz Siemieńczuk.

Franczyzobiorca otrzymuje również nadzór wykonawczy przy pracach remontowych i wykończeniowych.

– Prowadzenie restauracji, zwłaszcza na początku, nie jest łatwe. Nasza oferta obejmuje wsparcie na każdej płaszczyźnie: od wskazania najlepszych produktów, profesjonalne szkolenie pracowników, po zestaw gotowych przepisów. Jesteśmy do dyspozycji franczyzobiorców 24 godziny na dobę – dodaje właściciel Boston Wings & Pizza.

 

WIZYTÓWKA BOSTON WINGS&PIZZA

Sieć lokali z kuchnią amerykańską.

  • kwota inwestycji od 18,5 tys.
  • opłata wstępna od 2 do 20 tys. zł – w tym roku mniejsza o 50 proc.

Amerykańskie smaki / Boston Wings & Pizza specjalizuje się w kuchni amerykańskiej.

POPULARNE NA FORUM

McDonalds opinie o franczyzie

Nowa lokalizacja w Jarosławiu na Podkarpaciu podbija wszelkie standardy. czas oczekiwania na realizację zamówienia przekracza pół godziny jedno zamówienie składa 3a...

2 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2022
MEET & Fit slow Food

No właśnie poprzednie posty o Meet and Fit było wiele komentarzy jakimś cudem wszystko zniknęło natomiast komentarze o Boby Burger są do dzisiaj jak powinno być na...

6 wypowiedzi
ostatnia 02.04.2022
MEET & Fit slow Food

Łucja116 znana z poprzednich postów o MEET & FIT to osoba z kręgu franczyzodawcy

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022
MEET & Fit slow Food

Faktycznie nie ma co ukrywać, że w tej franczyzie Franczyzobiorca jest tylko i wyłącznie dawcą kapitału i nowym adresem na stronie www. Biznes kończy sie z długiem,...

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022
MEET & Fit slow Food

Jestem zainteresowana dodatkowymi informacjami od osoby o nicku "franczyzobiorca". prosba o kontakt ze mna na lucja.elk@gmail.com Mysle ze mozemy sie wymienic ciekawymi...

6 wypowiedzi
ostatnia 28.03.2022
Bobby Burger

Zabiorę głos bo mam tą nieprzyjemność znać ich pseudo Biznes Managera od otwarć M. Reczyńskiego... to oszust, który wcześniej pracował w firmie Żabka i stąd...

16 wypowiedzi
ostatnia 21.03.2022
MEET & Fit slow Food

Tak prawda że tyle lokali się pozamykalo a stawiam że wręcz więcej ponieważ w Poznaniu były dwa lokale i też zniknęły ale to już ostatniego roku

6 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2022
MEET & Fit slow Food

Jeżeli będziecie próbowali otworzyć lokal sieci Meet & Fit Slow Food to bardzo mocno się zastanówcie jeszcze około dwa lata przed pandemią zamknęło się aż 15 lokali...

6 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2022