Restauracja z polską kuchnią
Koncept Pierogarnie Stary Młyn ma 15 lat. Pierwsza Pierogarnia została otwarta w 2007 r., w Toruniu jako Stary Toruń. Co ciekawe to najprawdopodobniej jedyna restauracja w Polsce, przez którą płynie rzeka - Struga Toruńska. Można ją oglądać przez szybę w podłodze restauracji.
– Pierogarnia Stary Młyn to sieć restauracji, którą założyliśmy z miłości do smaków dzieciństwa – mówi Maciej Podlaszewski, franczyzodawca Pierogarni Stary Młyn. – Gdy zaczynaliśmy, byliśmy restauracją z niewielkim zespołem, który rozpoczynał przygodę z gastronomią. Przez pewien czas wspierała nas nawet moja babcia, wypiekając ciasta w swoim domowym piekarniku. Dziś jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią.
Specjalnością Pierogarni Stary Młyn jest kuchnia polska, w szczególności oczywiście pierogi.
– Łączymy ją jednak z nowoczesnymi, kreatywnymi pomysłami. Pamiętamy o tradycji, ale idziemy z duchem czasu, to bardzo ważne by cały czas się rozwijać. Szczególnie w branży gastronomicznej, która w ostatnich latach przechodzi gwałtowne przemiany – zauważa Maciej Podlaszewski. – Dziś restauratorzy coraz chętniej sięgają po regionalne produkty, bezpośrednio od producentów i łączą je z globalnymi trendami.
Pierogi na starówce
Pierogarnie Stary Młyn mają dziś 10 restauracji, sześć własnych i cztery franczyzowe. Lokale znajdują się w Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Kaliszu.
– Otwarcie każdej restauracji to długie miesiące budowy, przystosowania lokalu do warunków gastronomicznych oraz uzyskiwania pozwoleń – nie ukrywa franczyzodawca. – Z otwarciem wiąże się zawsze niespodzianka dla danego miasta, więc nigdy nie zdradzamy gdzie w następnej kolejności się pojawimy. Plany oczywiście są i mogę zdradzić, że nie obejmują tylko granic Polski.
Koncept kieruje swoją ofertę głównie do dużych miast. Stawia na lokalizacje w centralnych punktach: otoczenie starówek, rynków głównych.
– Tego typu lokalizacje zapewniają dopływ dwojakiego rodzaju klientów – lokalnych mieszkańców, ale też turystów, odwiedzających najatrakcyjniejsze części miasta – wyjaśnia Maciej Podlaszewski.
Franczyzobiorcą może zostać każdy, kto posiada wystarczające środki finansowe i chce je zainwestować w otwarcie restauracji. Szacunkowy koszt związany z inwestycją to – według obliczeń licencjodawcy – od 6 tys. zł za 1 m2. Oczywiście zależy od rozmiarów lokalu oraz nakładu prac, potrzebnych na przystosowanie go do wymaganych standardów. Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci wynosi 20 tys. zł. Miesięczna opłata franczyzowa to 7 proc. od obrotu.
Pańskie oko lokal tuczy
Kandydaci na franczyzobiorców Pierogarni Stary Młyn nie muszą mieć doświadczenia w gastronomii.
– Jako franczyzodawcy zapewniany szkolenia, które odpowiednio przygotują przyszłego kandydata do pracy w restauracji – podkreśla Maciej Podlaszewski. – Wymagamy, aby franczyzobiorcy osobiście angażowali się w prowadzenie restauracji, zwłaszcza na początku. Pozwoli im to na lepsze zrozumienie naszego systemu i zasad w nim obowiązujących. W ten sposób zdobędą też niezbędną wiedzę i doświadczenie, potrzebne do sprawnego zarządzania swoją pierogarnią. W późniejszym czasie mogą oddać część obowiązków menedżerom, ale pamiętajmy, że nawet najlepszy menadżer również musi być skutecznie rozliczany z efektów swojej pracy i właśnie wtedy osobiste zaangażowanie franczyzobiorcy bardzo się przyda.
WIZYTÓWKA PIEROGARNI STARY MŁYN
Sieć restauracji z kuchnią polską.
- 10 restauracji
- kwota inwestycji od 6 tys. za 1 m2
- opłata wstępna 20 tys. zł

ZOBACZ W KATALOGU




















































































PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Cukrem i Solą otworzyło kolejny punkt franczyzowy, w planach ma też nową lokalizację własną.
KawoWiniarnia to nowy koncept restauracyjny, który wyróżnia się bogatą kartą kaw i wina. Chce rozwijać się poprzez franczyzę.
Kuchnia azjatycka jest w Polsce coraz bardziej popularna. Zauważyli to też franczyzodawcy, którzy proponują licencją na sushi bar czy restaurację z bogatszym menu.
Segment fast food ma mocną reprezentację we franczyzie. I wciąż przybywa nowych konceptów.
Poszukujemy partnerów do otwarcia pierwszego flagowego sklepu w topowej lokalizacji, który zostanie poszerzony o franczyzę obejmującą wiele jednostek.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Przedsiębiorcy zbyt nisko wyceniają produkty i usługi ze strachu przed utratą klienta. Tymczasem mądrze skalkulowana cena nie tylko przynosi zyski, lecz także pomaga w budowaniu prestiżu marki.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
Kozak na Ratunek pozwoli franczyzobiorcom Lucart Automotive lepiej zarabiać na wysokomarżowych usługach motoryzacyjnych.
POPULARNE NA FORUM
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines
Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...
Ile kosztuje McDonald's?
Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali