Nie do lokalu, ale do kogoś
Jaki jest pana przepis na sukces w gastronomii?
Każdy, kto zakłada restaurację musi zdawać sobie sprawę z tego, że klientów przyciąga po pierwsze smaczna kuchnia, po drugie przyjazna atmosfera. Jest takie stare powiedzenie, że dla gości należy gotować tak samo, jak dla siebie. Tym bardziej, że klienci coraz częściej doceniają jakość, płacą za przyjemność spożywania posiłku. Dodatkowym magnesem może być nazwisko. W Europie, a ostatnio również w Polsce chodzi się nie do lokalu, ale do kogoś. Może to być znany szef kuchni, aktor albo inna znana osobistość.
Które lokale nie będą w przyszłości świecić pustkami?
Małe rodzinne knajpki i restauracje serwujące kuchnię regionalną to przyszłość polskiej gastronomii. Konkurencja na rynku sprawi, że właściciele będą dbać o dobry smak i oryginalną kuchnię. Tym bardziej, że każdy region w Polsce ma swoje charakterystyczne dania, które warto promować.
Jak pan ocenia krajowy rynek gastronomiczny?
Średnio co dekadę mamy do czynienia z boomem na określony typ restauracji. W latach dziewięćdziesiątych modne było otwieranie budek chińskich, a ludzie znudzeni mielonym z buraczkami ustawiali się w kolejce po wątpliwej jakości wschodnie kąski. W tej chwili jak grzyby po deszczu otwierają się karczmy polskie albo punkty z pseudokebabem. Nastawieni na zysk właściciele zapominają często o tym, że najlepiej sprzedają się produkty, które mają swoją osobowość i będą kojarzyć się z firmą.
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Franczyzodawca Cukrem i Solą oraz Cafe Słodziak poszerza ofertę w lokalach m. in. o croissanty z dubajską czekoladą. Ma też propozycję dla franczyzobiorców, którzy chcieliby zaoszczędzić na inwestycji.
Carat Kebab chce zmienić podejście Polaków do kebabu. Zachęca też franczyzobiorców do łączenia pod jednym dachem kilku marek gastronomicznych.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Joanna i Paweł Sobkowiakowie szukali biznesu, który będzie dodatkowym źródłem dochodu. Ważne dla nich było też to, żeby dało się go połączyć z prowadzeniem ich dotychczasowej firmy, a także wychowaniem małego dziecka. Na jaką franczyzę postawili?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Ile lat musi rosnąć choinka, żeby nadawała się do sprzedaży? I czy na plantacji choinek praca jest tylko w grudniu?
Kiedy krajowy rynek robi się za mały, franczyza może być kluczem do międzynarodowego sukcesu. Dowiedz się, jak rozwinąć biznes poza granicami Polski.
POPULARNE NA FORUM
Dolci Sapori - Mniami
https://youtu.be/kojfdVGqIY4?si=N1J9rlZC1jf4U-2y
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Dolci Sapori - Mniami
Jestem również osobą poszkodowaną przez tą firmę 574 720 428
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...