Kawiarnia w promocji
Koncept Coffeeloffee narodził się w czerwcu tego roku, gdy firma Wojtex przejęła trzy kawiarnie marki Take Away Coffee. Nowy właściciel zmienił nazwę, rozbudował formułę i zaczął szukać franczyzobiorców. Równolegle rozpoczął też rebranding przejętych lokali.
Tania inwestycja
Jak do tej pory nie otwarto jeszcze żadnej nowej kawiarni tej sieci, ale jest już podpisana pierwsza umowa. Lokal zostanie otwarty pod koniec listopada, w poznańskiej galerii A2.
– Koncept cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W chwili obecnej staramy się sfinalizować pięć kolejnych otwarć – zapewnia Dominik Lewandowski, specjalista do spraw PR w firmie Wojtex.
Aby zachęcić do inwestycji w nową sieć, firma wprowadza promocję dla franczyzobiorców. Ci, którzy do końca października zdecydują się na podpisanie umowy, przez pół roku będą zwolnieni z opłaty franczyzowej, która standardowo wynosi 500 zł.
Kwota inwestycji w Coffeeloffe zależy od wielkości planowanego lokalu. Najmniejszy format to 6 m2 – wtedy koszta, zdaniem licencjodawcy, powinny zamknąć się w 20 tys. zł. Ale franczyzodawca umożliwia też otwieranie dużych kawiarni oraz wysp kawowych.
– Z rozmów z potencjalnymi partnerami wynika, że najchętniej otworzyliby swój lokal w galerii handlowej, bądź jako średniej wielkości kawiarnię – dodaje Dominik Lewandowski.
Franczyzodawca nie pobiera opłaty wstępnej, ani opłat marketingowych. Franczyzobiorcy muszą się jednak zaopatrywać się w hurtowni należącej do centrali. Wojtex pomaga w znalezieniu lokalu na kawiarnię.
Rozepchnąć się na rynku
Firma Wojtex jest właścicielem kilku marek gastronomicznych, m.in. Biesiadowo i Western Chicken. Czy uda jej się wywalczyć pozycję na rynku kawiarnianym?
– Uważamy, że na rynku kawiarni jest jeszcze dużo miejsca – przekonywał w rozmowie z nami Wojciech Goduński, prezes Wojtexu. – Tuż po ogłoszeniu w mediach branżowych informacji o uruchamianiu przez nas konceptu kawowego, zgłosiło się do nas wiele galerii handlowych, zainteresowanych współpracą. Dobitnie pokazuje to, że rynek wciąż poszukuje nowych propozycji. Brakuje na nim małych lokali, specjalizujących się w szybkiej realizacji zamówień na wynos. Dostrzegliśmy niszę, którą staramy się zapełnić naszymi kawiarniami o powierzchni nie przekraczającej 10m2.
Według najnowszego badania Cafe Monitor 2015, zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia, najbardziej znaną w Polsce siecią kawiarnianą jest Starbucks. Wskazuje go 56 proc. respondentów. Na drugim i trzecim miejscu są Coffeeheaven i Costa Coffee (odpowiednio 41 i 32 proc.). Respondenci przyznają, że miejscami, gdzie najczęściej piją kawę są: dom (70 proc.), kawiarnia sieciowa (57proc.) oraz miejsce pracy (55 proc.).
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Na pewno taki, w którym franczyzobiorcy mogą liczyć na solidne wsparcie franczyzodawcy. Przedstawiamy kilkadziesiąt konceptów franczyzowych, w których inwestycję warto rozważyć w 2023 roku.
Który biznes zarobi w nowym roku? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w grudniowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
Aż trudno uwierzyć, ile się działo na tegorocznej 20. edycji Targów Franczyza! Przeczytaj i obejrzyj zapis relacji na żywo z trzech dni targowych.
Już 20-22 października po raz 20. odbędą się Targi Franczyza. Sprawdź, którzy przedstawiciele marek franczyzowych zaprezentują wówczas swoje sprawdzone pomysły na biznes.
W co zainwestować, aby mieć szansę na dobre zyski? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w najnowszym wydaniu "Własny Biznes FRANCHISING" oraz na Targach Franczyza, które odbędą się 20-22 października w PKiN w Warszawie.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Dolci Sapori - Mniami
https://youtu.be/kojfdVGqIY4?si=N1J9rlZC1jf4U-2y
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Dolci Sapori - Mniami
Jestem również osobą poszkodowaną przez tą firmę 574 720 428
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...