Plan otwarć / Jeszcze w październiku Ciacho bez cukru chce otworzyć lokale w Rzeszowie, Puławach i Kaliszu.
Poniedziałek
18.10.2021
Franczyzodawca Ciacho bez Cukru zapowiada, że ten rok marka zakończy liczbą przynajmniej 15 lokali.
 

Ciacho bez cukru to sieć kawiarni, które oferują zdrowe słodycze: torty, ciasta, lody, shake'i i inne słodkości, niezawierające cukru i glutenu. Marka powstała w 2019 roku. Obecnie ma 12 lokali.

– Ostatnie otwarcie miało miejsce w Legnicy, a kolejne są zaplanowane jeszcze w październiku w Rzeszowie, Puławach i Kaliszu – zapowiada Karol Babicz, franczyzodawca Ciacho bez cukru. – Już wiem na pewno, że ten rok zakończymy liczbą przynajmniej 15 lokali. Na pierwszy kwartał przyszłego roku mamy już także plany otwarciowe, trwają też rozmowy z kolejnymi osobami, zainteresowanymi naszą franczyzą. Strategia rozwojowa na rok 2022 przewiduje co najmniej podwojenie liczby naszych lokali w Polsce. Obecnie jest duży popyt na produkty wysokiej jakości, i my na ten popyt odpowiadamy.

Wydatki na biznes

Produkty Ciacho bez cukru w 70 proc. sprzedawane są na wynos, konsumpcja na miejscu stanowi około 20 proc. sprzedaży, pozostała część to dostawy. Liczba miejsc dla gości zależy od wielkości lokalu.

– Już w 50-metrowym lokalu możemy wygospodarować od 8 do 12 miejsc siedzących. Struktura sprzedaży zależy od lokalizacji, wielkości lokalu i przyjętej z naszym partnerem biznesowym strategii rozwoju w danym mieście. Priorytetem jest zawsze wydajność i ergonomia procesu produkcji obsługi – podkreśla Karol Babicz.

Koszty inwestycji zależą od stanu wyjściowego lokalu. Jak mówi franczyzodawca, wydatki na sam remont do tej pory kształtowały się w widełkach od 10 do 50 tys. zł. Na wyposażenie trzeba natomiast przeznaczyć ok. 50 tys. zł. Jednorazowa opłata wstępna to 27 tys. zł netto. Franczyzodawca oferuje kompleksową obsługę, rozpoczynając od przekazania całego know how, standardów i receptur, przez adaptację lokalu, zapewnienie pełnego brandingu i materiałów reklamowych, szkolenia. Licencjobiorcy mają też zapewniony gotowy system sprzedaży, jednolity system promocji.

– Przygotowujemy również estymację kosztów działalności oraz przychodów i szacujemy, kiedy może nastąpić osiągnięcie progu rentowności – dodaje Karol Babicz.

Inwestycja lub pasja

Jak mówi Karol Babicz, wśród franczyzobiorców są osoby, które traktują otwarcie kawiarni typowo inwestycyjnie, ale są też tacy, którzy robią to ze względu na bliską sobie filozofię zdrowego żywienia.

– Według mnie najlepiej działają te biznesy, w których franczyzobiorca jest osobą zarządzającą całością, a jeśli ma czas to też osobiście udziela się w bieżącej pracy lokalu – uważa licencjodawca Ciacha bez cukru. – Natomiast jeśli franczyzobiorca miałby zamknąć się np. tylko w przestrzeni produkcyjnej, to mógłby nie dopilnować innych aspektów funkcjonowania biznesu.

Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 500 zł netto, plus 1 proc. od obrotu.

– Ten procent dotyczy wyłącznie sprzedaży bezpośredniej, nie obejmuje natomiast obrotu ze sprzedaży lodów oraz ze sprzedaży biznesowej – mówi franczyzodawca. – Chodzi np. o sprzedaż produktów do restauracji, klubów fitness, przedszkoli. Zachęcamy franczyzobiorców do nawiązywania takich współpracy biznesowych, ponieważ zapewnia ona stałe przychody i wpływa na wzrost rozpoznawalności marki.

 

WIZYTÓWKA CIACHO BEZ CUKRU

Sieć cukierni ze zdrowymi słodyczami.

  • 12 lokalizacja
  • opłata wstępna 27 tys. zł netto
  • opłaty miesięczne 500 zł netto plus 1 proc. od obrotu

Bez cukru / Ciacho bez cukru to sieć kawiarni, które oferują zdrowe słodycze, nie zawierające cukru i glutenu.

POPULARNE NA FORUM

Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022
Dolci Sapori - Mniami

Jeżeli jesteś również poszkodowaną osobą przez tą firmę proszę o kontakt, do pozwu zbiorowego przeciwko tej firmie.

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
Dolci Sapori - Mniami

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ !!!! Jako były franczyzobiorca mogę potwierdzić, że firma nie jest w żaden sposób wiarygodna, rzetelna ani godna zaufania....

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022