Czat o Podniebnym Barku
Saleta: Czym różnią się wasze lokale od innych punktów gastronomicznych, co miałoby sprawić że miałbym zainwestować w waszą sieć?
Maciej Golnowski: Z całą pewnością LOT Catering sprzedaje sprawdzony produkt jakim jest oferta franczyzowa „Podniebnych Barków”. LC w samej tylko Warszawie na powierzchni ponad 13 tys. m2 możne wytwarzać dziennie 18 tys. posiłków, to największy obiekt cateringowy w Polsce. Pracuje u nas wielu wysokiej klasy kucharzy z bogatym doświadczeniem zawodowym – można nawet w żartach powiedzieć, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych do wykonania w kuchni. Jako franczyzodawca gwarantujemy swoim biorcom codzienne dostawy produktów przez 7 dni w tygodniu, co najważniejsze produktów świeżych i dobrych – nad jakością naszych wyrobów czuwa dział jakości w którego laboratorium odbywa się ciągła kontrola jakości produkcji. Koszt przystąpienia do naszej sieci jaki musi ponieść biorca jest porównywalny z kosztem uruchomienia samodzielnego niesieciowego punktu gastronomicznego. Podsumowując, my nie sprzedajemy projektu kuchni i książki kucharskiej – nasza oferta jest pewna i pełna.
$$$$$: Jaki jest koszt inwestycji w nowy „Podniebny Barek”?
Maciej Golnowski: Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest lokal, w którym ma zostać uruchomiony „PB”, m.in. od tego czy jest on dostosowany do potrzeb gastronomii (projekt technologii). Szacunkowe koszty uruchomienia nowego „PB” to kwota od 100 do 200 tys. zł
AGOLA: Co Panu smakuje najbardziej z oferty „Podniebnych Barków”, co może Pan polecić, a czego by Pan nie polecał?
Maciej Golnowski: Oczywiście wszystko, ale gdybym miał wybrać jakąś konkretną potrawę byłyby to wszystkie zupy, kulebiaki, kanapki trójkątne, pasztet mięsny, oczywiście wszystkie torty, ciasta i ciastka a na sam koniec wypiłbym pyszną kawę „odlot”, której przepis opracowała dla nas firma Segafredo Zanetti. W ofercie „Podniebnych Barków” nie ma potraw, których nie mógłbym polecić – robimy tylko dobre i zdrowe rzeczy.
AGOLA: Czy w waszych lokalach sprzedajecie jedzenie z samolotów?
Maciej Golnowski: Oczywiście nie. Takie pytanie wielokrotnie powtarza się w kontaktach z potencjalnymi biorcami, jest wiele osób, którym oferta mojej firmy kojarzy się niestety nadal jedynie z jedzeniem serwowanym w samolotach lub posiłkami, które można podgrzać w mikrofali. W firmie LOT Catering mamy dwa działy na zamówienie których przygotowywane jest jedzenie – to pion sprzedaży lotniczej i nielotniczej, każdy z tych pionów składa inne zamówienia, ponieważ kieruje swoją ofertę do innego klienta. Oczywiście „Podniebne Barki” znajdują się w pionie nielotniczym. Firma LOT Catering prowadzi ponad 30 punktów gastronomicznych na terenie Warszawy, Krakowa i aglomeracji śląskiej w tym m.in. duże stołówki pracownicze, kantyny, barki itd.
Ruda: Dlaczego miałabym prowadzić barek z przekąskami, a nie restaurację w pełnym wymiarze?
Maciej Golnowski: Moim zdaniem oferta „PB” jest dużo większa niż typowego barku przekąskowego, można ją porównać do średniej wielkości restauracji. W ofercie naszych punktów można zjeść tradycyjny domowy obiad. Otwierają „PB” biorca nie musi inwestować w duże zaplecze kuchenne i dobrych kucharzy, tak jak ma to miejsce przy otwieraniu restauracji.
Saleta: Napisał Pan, że Podniebne Barki prowadzi pion nielotniczy. A jaka jest gwarancja, że ten pion nie zostanie zlikwidowany?
Maciej Golnowski: Jest to bardzo ważny pion w strategii rozwoju LOT Catering - obroty tego pionu z roku na rok wykazują tendencję wzrostową.
Natalia: W jakich miastach szukacie franczyzobiorców?
Maciej Golnowski: W miastach, w których jesteśmy w stanie zagwarantować ciągłość dostaw swoich produktów do lokali sieci – w tej chwili jest to Warszawa, Kraków, aglomeracja śląska.
nitkiewicz: Ile obecnie mają Państwo Podniebnych Barków? Ile jest prowadzonych przez partnerów?
Maciej Golnowski: Obecnie zarządzamy dwunastoma „Podniebnymi Barkami”, wszystkie są naszą własnością – do końca roku powinien zostać uruchomiony co najmniej jeden lokal franczyzowy w Warszawie.
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Franczyzodawca Cukrem i Solą oraz Cafe Słodziak poszerza ofertę w lokalach m. in. o croissanty z dubajską czekoladą. Ma też propozycję dla franczyzobiorców, którzy chcieliby zaoszczędzić na inwestycji.
Carat Kebab chce zmienić podejście Polaków do kebabu. Zachęca też franczyzobiorców do łączenia pod jednym dachem kilku marek gastronomicznych.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Joanna i Paweł Sobkowiakowie szukali biznesu, który będzie dodatkowym źródłem dochodu. Ważne dla nich było też to, żeby dało się go połączyć z prowadzeniem ich dotychczasowej firmy, a także wychowaniem małego dziecka. Na jaką franczyzę postawili?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Ile lat musi rosnąć choinka, żeby nadawała się do sprzedaży? I czy na plantacji choinek praca jest tylko w grudniu?
Kiedy krajowy rynek robi się za mały, franczyza może być kluczem do międzynarodowego sukcesu. Dowiedz się, jak rozwinąć biznes poza granicami Polski.
POPULARNE NA FORUM
Dolci Sapori - Mniami
https://youtu.be/kojfdVGqIY4?si=N1J9rlZC1jf4U-2y
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Dolci Sapori - Mniami
Jestem również osobą poszkodowaną przez tą firmę 574 720 428
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...