Ready’s przemianowany na Greco
Nowa marka ma jednoznacznie kojarzyć się z Grecją i pomóc w identyfikacji profilu restauracji. Decyzja o zmianie nazwy jest efektem ekspansji firmy poza granice kraju. W ubiegłym roku spółka Medsun otworzyła swoją pierwszą restaurację w Rumunii. W swoich działaniach nie zapomina także o rynku Polskim. Plany na najbliższy rok, to otwarcie sześciu nowych restauracji franczyzowych. Firma ciągle poszukuje nowych franczyzobiorców.
Nowa nazwa, to zmiana najbardziej zauważalna, ale nie jedyna. Proces przeobrażeń rozpoczął się już dwa lata temu, kiedy w Milejowicach pod Wrocławiem otwarte zostało centrum produkcyjno-cateringowe z kuchnią centralną.
- Zaopatrywanie restauracji przez kuchnię centralną gwarantuje jednolitą jakość produktu we wszystkich naszych restauracjach - mówi Mariusz Lignowski, prezes zarządu spółki Medsun, właściciela marki Greco.- W Milejowicach posiadamy olbrzymie powierzchnie magazynowe i produkcyjne. Spora część produktów, z których korzystamy przygotowując nasze potrawy, jest przywożona bezpośrednio z Grecji.
Po zmianach organizacyjnych, przyszedł czas na zmianę nazwy. Pierwsza restauracja z nowym logo została otwarta w lutym tego roku. Marka Greco, która pojawiła się na rynku, to nie tylko nowy wizerunek.
- Zmianą widoczną już na pierwszy rzut oka, są nowe stroje personelu. Teraz wszyscy nasi pracownicy mają identyczne ubrania, co ułatwia identyfikację naszej marki- mówi Mariusz Lignowski. - Klienci najbardziej odczują zmiany w menu. Przebudowaliśmy kartę dań, funkcjonującą przez lata w restauracjach Ready's i wybraliśmy z niej potrawy, które cieszyły się największym uznaniem klientów. Dodaliśmy też kilka nowości, na przykład baklavę (grecki deser). W ten sposób stworzyliśmy unikalny zestaw tradycyjnych dań kuchni greckiej. W restauracjach Greco goście mogą nie tylko zjeść, ale też zaopatrzyć się w oryginalne greckie produkty żywnościowe. Na początku będzie to ser, wino, oliwa z oliwek i sól morska.
Żeby zostać franczyzobiorcą Greco nie trzeba mieć doświadczenia w gastronomii. Firma pomaga znaleźć lokal, oferuje dostęp do kuchni centralnej, markę i know-how. Biorcy mogą liczyć na pomoc w uzyskaniu kredytów i gwarancje leasingu wyposażenia technicznego restauracji. Firma pobiera opłatę wstępną w wysokości 10 tys. zł i opłatę miesięczną w wysokości 7 proc. obrotu netto. Środki z opłaty miesięcznej przeznaczone są na wspólne działania promocyjne. Restauracja zaczyna przynosić pierwsze zyski po sześciu miesiącach. Inwestycja zwraca się najpóźniej po trzech latach.
(mak)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Franczyzodawca Cukrem i Solą oraz Cafe Słodziak poszerza ofertę w lokalach m. in. o croissanty z dubajską czekoladą. Ma też propozycję dla franczyzobiorców, którzy chcieliby zaoszczędzić na inwestycji.
Carat Kebab chce zmienić podejście Polaków do kebabu. Zachęca też franczyzobiorców do łączenia pod jednym dachem kilku marek gastronomicznych.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Joanna i Paweł Sobkowiakowie szukali biznesu, który będzie dodatkowym źródłem dochodu. Ważne dla nich było też to, żeby dało się go połączyć z prowadzeniem ich dotychczasowej firmy, a także wychowaniem małego dziecka. Na jaką franczyzę postawili?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Ile lat musi rosnąć choinka, żeby nadawała się do sprzedaży? I czy na plantacji choinek praca jest tylko w grudniu?
Kiedy krajowy rynek robi się za mały, franczyza może być kluczem do międzynarodowego sukcesu. Dowiedz się, jak rozwinąć biznes poza granicami Polski.
POPULARNE NA FORUM
Dolci Sapori - Mniami
https://youtu.be/kojfdVGqIY4?si=N1J9rlZC1jf4U-2y
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Dolci Sapori - Mniami
Jestem również osobą poszkodowaną przez tą firmę 574 720 428
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...