BioWay rozwija sieć
Na przełomie roku w Gdyni powstanie czwarty punkt tej marki, a w pierwszych miesiącach 2011 r. piąty. – W chwili obecnej pracujemy nad otwarciem kolejnego już baru BioWay. Będzie on zlokalizowany przy jednej z głównych gdyńskich ulic – mówi Przemysław Ciernioch, prezes zarządu BioWay.
Podkreśla on stabilną sytuację swojego konceptu. – Kryzys na rynku ma negatywny wpływ na zyskowność w całej branży, ale akurat BioWay nie ucierpiał na tym trendzie zbyt mocno. Nadal notujemy wzrosty sprzedaży. Nasze ceny są tak niskie, że klienci nadal nie są w stanie przygotować posiłku w porównywalnej cenie w domu i właśnie na tym wygrywamy. Kolejne nowe zjawisko to obniżenie czynszów za lokale nawet w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach. Co prawda nie dotyczy to już podpisanych umów, ale przy nowych lokalizacjach najemcy mają silną pozycję negocjacyjną. Warto więc inwestować właśnie teraz – zachęca.
W planach firmy jest też uruchomienie sieci BioWay Cafe. Póki co, przy Wałach Jagiellońskich w Gdańsku od czerwca bieżącego roku funkcjonuje pierwsza kawiarnia. Jej oferta przypadła do gustu osobom dbającym o zdrowy tryb życia. Wszystkie serwowane tam kawy pochodzą z upraw ekologicznych i posiadają certyfikat BIO. Dostępne są w wersji wegańskiej lub bezkofeinowej. Oprócz gorących i zimnych napojów można tu wypić świeżo wyciskane soki i spróbować wypieków z pełnoziarnistej mąki, bez dodatku konserwantów.
– Jeżeli chodzi o koncept BioWay Cafe, to jest on w fazie testów i modyfikacji oferty. Pilotażowa jednostka w Gdańsku podlega ciągłym zmianom i na tym etapie nie możemy jeszcze określić, kiedy koncept będzie przygotowany do szerszego rozwoju – wyznaje Ciernioch.
Inwestycja w punkt franczyzowy zamyka się w przedziale 300-500 tys. zł. Dawca licencji nie pobiera opłaty wstępnej. Opłata bieżąca uzależniona jest od uzyskiwanych przez biorcę obrotów i utrzymuje się na poziomie 2-6 proc. Na fundusz marketingowy miesięcznie trzeba przeznaczyć 2 proc. od obrotów. Przewidywany okres zwrotu z inwestycji to ok. trzy lata, natomiast rentowność pojawia się po maksymalnie roku.
Lokal BioWay powinien posiadać powierzchnię od 170 do 220 m2 i lokalizację przy ulicach o dużym natężeniu ruchu kołowego i pieszego.
– Nie oznacza to, że rezygnujemy z galerii handlowych. Pierwsza taka lokalizacja zostanie otwarta na początku przyszłego roku, a negocjacje w sprawie następnej nadal trwają – tłumaczy Ciernioch.
Profil przyszłego biorcy franczyzy BioWay różni się od innych dostępnych na rynku sieci, jeśli chodzi o doświadczenie w gastronomii.
– Do współpracy szukamy pracowitych ludzi, z pasją, bardziej niż z doświadczeniem. Wolimy szkolić od samego początku, niż zmieniać złe nawyki, które najczęściej posiadają ludzie z tzw. doświadczeniem w branży – stwierdza prezes firmy.
(mip)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Franczyzodawca Cukrem i Solą oraz Cafe Słodziak poszerza ofertę w lokalach m. in. o croissanty z dubajską czekoladą. Ma też propozycję dla franczyzobiorców, którzy chcieliby zaoszczędzić na inwestycji.
Carat Kebab chce zmienić podejście Polaków do kebabu. Zachęca też franczyzobiorców do łączenia pod jednym dachem kilku marek gastronomicznych.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Joanna i Paweł Sobkowiakowie szukali biznesu, który będzie dodatkowym źródłem dochodu. Ważne dla nich było też to, żeby dało się go połączyć z prowadzeniem ich dotychczasowej firmy, a także wychowaniem małego dziecka. Na jaką franczyzę postawili?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
POPULARNE NA FORUM
Dolci Sapori - Mniami
https://youtu.be/kojfdVGqIY4?si=N1J9rlZC1jf4U-2y
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Dolci Sapori - Mniami
Jestem również osobą poszkodowaną przez tą firmę 574 720 428
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...