Przy Wałach Jagiellońskich w Gdańsku od czerwca bieżącego roku funkcjonuje pierwsza kawiarnia BioWay. Jej oferta przypadła do gustu osobom dbającym o zdrowy tryb życia.
Poniedziałek
29.11.2010
Trójmiasto lubi zdrowo jeść. Dowodem na to jest rozbudowana sieć barów z żywnością wegetariańską. Jedną z nich jest BioWay.
 

Na przełomie roku w Gdyni powstanie czwarty punkt tej marki, a w pierwszych miesiącach 2011 r. piąty. – W chwili obecnej pracujemy nad otwarciem kolejnego już baru BioWay. Będzie on zlokalizowany przy jednej z głównych gdyńskich ulic – mówi Przemysław Ciernioch, prezes zarządu BioWay.

Podkreśla on stabilną sytuację swojego konceptu. – Kryzys na rynku ma negatywny wpływ na zyskowność w całej branży, ale akurat BioWay nie ucierpiał na tym trendzie zbyt mocno. Nadal notujemy wzrosty sprzedaży. Nasze ceny są tak niskie, że klienci nadal nie są w stanie przygotować posiłku w porównywalnej cenie w domu i właśnie na tym wygrywamy. Kolejne nowe zjawisko to obniżenie czynszów za lokale nawet w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach. Co prawda nie dotyczy to już podpisanych umów, ale przy nowych lokalizacjach najemcy mają silną pozycję negocjacyjną. Warto więc inwestować właśnie teraz – zachęca.

W planach firmy jest też uruchomienie sieci BioWay Cafe. Póki co, przy Wałach Jagiellońskich w Gdańsku od czerwca bieżącego roku funkcjonuje pierwsza kawiarnia. Jej oferta przypadła do gustu osobom dbającym o zdrowy tryb życia. Wszystkie serwowane tam kawy pochodzą z upraw ekologicznych i posiadają certyfikat BIO. Dostępne są w wersji wegańskiej lub bezkofeinowej. Oprócz gorących i zimnych napojów można tu wypić świeżo wyciskane soki i spróbować wypieków z pełnoziarnistej mąki, bez dodatku konserwantów.
– Jeżeli chodzi o koncept BioWay Cafe, to jest on w fazie testów i modyfikacji oferty. Pilotażowa jednostka w Gdańsku podlega ciągłym zmianom i na tym etapie nie możemy jeszcze określić, kiedy koncept będzie przygotowany do szerszego rozwoju – wyznaje Ciernioch.

Inwestycja w punkt franczyzowy zamyka się w przedziale 300-500 tys. zł. Dawca licencji nie pobiera opłaty wstępnej. Opłata bieżąca uzależniona jest od uzyskiwanych przez biorcę obrotów i utrzymuje się na poziomie 2-6 proc. Na fundusz marketingowy miesięcznie trzeba przeznaczyć 2 proc. od obrotów. Przewidywany okres zwrotu z inwestycji to ok. trzy lata, natomiast rentowność pojawia się po maksymalnie roku.

Lokal BioWay powinien posiadać powierzchnię od 170 do 220 m2 i lokalizację przy ulicach o dużym natężeniu ruchu kołowego i pieszego.
– Nie oznacza to, że rezygnujemy z galerii handlowych. Pierwsza taka lokalizacja zostanie otwarta na początku przyszłego roku, a negocjacje w sprawie następnej nadal trwają – tłumaczy Ciernioch.

Profil przyszłego biorcy franczyzy BioWay różni się od innych dostępnych na rynku sieci, jeśli chodzi o doświadczenie w gastronomii.
– Do współpracy szukamy pracowitych ludzi, z pasją, bardziej niż z doświadczeniem. Wolimy szkolić od samego początku, niż zmieniać złe nawyki, które najczęściej posiadają ludzie z tzw. doświadczeniem w branży – stwierdza prezes firmy.

(mip)


Miłka Pejda-Rabij, dziennikarz
Miłosława Pejda-Rabij
dziennikarz

ZOBACZ W KATALOGU

7 Street – Bar & Grill
Autorskie Lody Piccolo
Bafra Kebab
Berlin Döner Kebap
Biesiadowo
Bike Café
Bistro Krówka i Połówka
Bobby Burger
Bosko- Lody Produkcji Własnej
Browar Pinta
Burgerownie, Pizzerie, Trattorie, Kawiarnie
Carte d’Or Cafe
Chicken Kebab
Chilli Mili
Chinkalnia Restauracja Gruzińska
Chop Chop Lody Tajskie
Coffeeloffee
Coffeeshop Company
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Crema Caffe
Cukiernia Fit Cake
Da Grasso
Dolce Lato, Gelato...The Italian way
Domino’s Pizza
Drewno i Ogień
Easy Beer
Easy Wine
Erbil Doner Kebab
Express Oriental
Express Pizza – Ta prostokątna!
Fabryka Pizzy
Falla
Fitnezja Catering Dietetyczny
Fresh Gelato
Fresh Pizza
Fruitisimo
Frytki Belgijskie w Krakowie
Gruby Benek
Jack’s Bar & Restaurant
Koku Sushi
Kołacz na okrągło
Kotlet w Bułce
Kreweta Tempura Bar
Krowarzywa
Kuchnia Marche
Lafaye
Lodolandia
Lodostrefa
Lody Bonano
Lody Marsjano
Makarun Spaghetti and Salad
McDonald’s
Meet & Fit – Slow Food
Mihiderka
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
Mr Hamburger
Mr. Kebab
New York Hot Dog
New York Pizza Department
Niezłe Bydło
Olimp
Organic Coffee & more
Panda Ramen
Pan Naleśnik
Pierogarnia Stary Młyn
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizza Cezar
Pizza Contenta
Pizzeria Stopiątka
Przystanek Pierogarnia
Red Hot Chicken
Restauracje Sphinx
Seta Disco, Seta Bistro
Setka Bar
Sevi Kebab
So! Coffee
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Sushi Royal
Tairoll
Tel Aviv
Tornado Café
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Western Chicken
Western Tortilla
Willisch
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Zdrowa Micha bistro piekarnia
Zdrowe!

POPULARNE NA FORUM

New York Hot Dog -> wózek gastronomiczny

Dzień Dobry, Czy są tu właściciele wózków pod franczyza NYHD i mogą opowiedzieć coś o współpracy i rentowności biznesu ?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2019
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Bardzo dobra sieć franczyzowa tylko fakt trzeba pracować nic samemu nie przychodzi.Lenistwem nie da się zarobić.Jak ktoś nie wie co to franczyza to nie otwieraj.Albo...

12 wypowiedzi
ostatnia 15.03.2019
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

No tak kolejna dziwna wypowiedź jeśli jest taniej to po co pan kupował u nich trzeba było samemu skompletować iść do sanepidu nawiązać współpracę z hurtownią i...

12 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2019
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Lody Przygoda to jest wielka sciema Zalezy tylko na sprzedazy przyczepy z marza a mozna o 30 % taniej kupic sa na allegro dostepnin Po oddebranianiu przyczepy ma juz nas w...

12 wypowiedzi
ostatnia 10.03.2019
Pizza w dzień i w nocy

Rozwój dynamiczny, myślę nad nimi i innym konceptem gastro z Krakowa.

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2019
Spaghetti po nowemu

Czy rzeczywiście Makarun to taki dobry system franczyzowy? Rozmawiałem z kilkoma franczyzobiorcami i mam mieszane odczucia, szczególnie jeżeli chodzi o rentowność i o...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2019
"Jedzenie na wagę" krok po kroku

Zastanawiam się nad otwarciem restauracji ,jedzenie z bemarów. Chciałabym wstępnie oszacować koszty takiego lokalu.Jak duży musi być? Ile kosztuje podstawowy...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.01.2019
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

Na polskim rynku ostatnio pojawiły się piece do pizzy z firmy Moretti Forni. Prawdziwy top topów pieców do pizzy. Dostępne są tutaj

29 wypowiedzi
ostatnia 28.12.2018